Діють повноваження старого виконкому. Крапка — експерт

Pinterest LinkedIn Tumblr +

У вівторок, 1 березня, має відбутися засідання виконавчого комітету. «Трибуна-Бровари» поцікавилася, який за складом виконком має повноваження збиратись і ухвалювати рішення.

Стислий екскурс в історію:

22 лютого міська рада обрала новий склад виконкому. 23 лютого міський голова Ігор Сапожко зупинив дію рішення, наклавши вето. 26 лютого міська рада повторно розглядає питання і не долає вето.

Кореспондент видання «Трибуна-Бровари» попросив розібратися в ситуації експерта Інституту політичної освіти (єдиний заклад, який проводить навчання для депутатів місцевих рад) Олександра Солонтая.

— Пане Олександре, 22 лютого міська рада оновила склад виконкому, 23 лютого міський голова наклав вето на рішення, 26 лютого депутатський корпус вето не подолав. Новий виконком припинив повноваження, рішення про поновлення повноважень старого виконкому теж немає…

— Новий виконком і не був чинним. Він не мав жодних повноважень.

— Чому?

— Рішення міської ради набуває чинності з моменту оприлюднення, а не з моменту прийняття рішення на сесії.

— Чи потрібне додаткове рішення про поновлення повноважень старого виконкому?

— Рішення про новий виконком із самого початку не набуло чинності. Міський голова його ветував, а депутати вето не подолали. У підсумку рішення про новий виконком не ухвалене. Крапка.

— Отже…

— На сьогодні діють повноваження старого виконкому. Якщо депутатський корпус хоче поміняти виконком, він має домовлятися з міським головою про формування нового виконкому, але при цьому право подання кандидатур до складу виконкому залишається за міським головою.

У самій постановці питання вже закладена стереотипна помилка: якщо міська рада навіть ухвалює рішення, воно не набуває чинності до тих пір, поки не буде оприлюднене.

— Під час сесії 22 лютого були ухвалені кадрові призначення: обрано секретаря міської ради, обрано одного нового заступника міського голови (Олександра Рєзніка), а ще одному заступнику міського голови (Ларисі Виноградовій) та керуючому справами виконкому депутатами висловлено недовіру. Які з цих кадрових призначень є такими, що набули чинності?

— Треба дивитися винятково на те, які з цих рішень оприлюднені. Доки рішення не оприлюднені, вони вважаються на етапі розгляду. На підписання або на накладення вето міському голові дається п’ять робочих днів. Якщо він рішення не оприлюднив і не ветував — це є підставою вважати, що це порушення з його боку службових обов’язків.

 

Зазначимо, що рішення щодо секретаря міської ради оприлюднене вчасно, отже, представник «Свободи» Олексій Здоровець  офіційно займає цю посаду. Також вчасно оприлюднені рішення щодо затвердження на посади заступників міського голови Григорія Голубовського та Олександра Рєзніка.

Щодо керуючого справами виконкому, то міський голова, посилаючись на частину 3 ст.51 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (принаймні три особи входять до складу виконкому «за посадами», тобто повинні бути включені до складу виконкому безпосередньо при його утворенні — міський голова, заступник та керуючий справами) наклав вето на рішення міської ради і в усній формі заявив, що нинішній керуючий справами Костянтин Кузнєцов залишається на своїй посаді.

Поділіться.

Коментарі закриті.