Для соціально незахищених людей може з’явитися безоплатна правова допомога

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Під час засідання виконкому, яке відбулося у вівторок, 12 січня, серед інших розглядалось питання про затвердження Програми безоплатної правової допомоги населенню міста Бровари на 2016 рік згідно з раніше укладеним меморандумом між Броварським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги та міською радою.

За державною програмою щодо вільного доступу до правосуддя соціально незахищених верств населення, в Україні діє понад 100 таких центрів, які розпочали свою роботу з 1 липня 2015 року.

Як розповів в. о. директора Центру Березинець В.В. (на фото), правові послуги надаються для складання процесуальних документів та представлення інтересів клієнтів у судах по адміністративних та цивільних процесах, а також свідкам та потерпілим у кримінальних провадженнях професійними адвокатами, послуги яких оплачує держава. Допомогу по кримінальним провадженням затриманим/підозрюваним надають Регіональні центри.

Категорії осіб, що мають право на безоплатну правову допомогу за рахунок держави — це малозабезпечені, інваліди, діти-сироти, біженці, ветерани війни, учасники бойових дій — загалом ті категорії, які визначені статтею 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу».

IMG_1782

Під час виступу в.о. директора Броварського центру зазначив, що безоплатна правова допомога, відповідно Закону України «Про безоплатну правову допомогу», фінансується з Державного бюджету України та місцевих бюджетів та інших не заборонених законодавством джерел.

Дискусію викликало питання розповсюдження інформації про діяльність Центру. Березинець розповів, що інформація про Центр поширюється різними засобами, в тому числі і на місцевому радіо, але цього, мовляв, недостатньо.

Міський голова Ігор Сапожко тут же запропонував такі засоби поширення інформації, як у виданні «Нове життя», на електронному табло на Майдані Свободи, звернувся до присутніх на засіданні ЗМІ з проханням розмістити інформацію про Центр.

У підсумку було ухвалено рішення затвердити Програму безоплатної правової допомоги, але переглянути її ресурсне забезпечення та подати обґрунтовані на те пропозиції.

IMG_1783

Поділіться.

Коментарі закриті.