До кінця року «чорнобильских грошей» на відшкодування ліків уже не буде, – Кравцов

Pinterest LinkedIn Tumblr +

У грудні цього року чорнобильцям не слід сподіватися на відшкодування вартості ліків у межах державної програми. Адже кошти, які на це передбачені, були отримані ще на початку листопада та вже витрачені за призначенням. Про це нашим журналістам розповів Ігор Кравцов, керівник Броварського центру первинної медико-санітарної допомоги.

Як зазначив Ігор Кравцов, цьогоріч для міста Броварів на забезпечення державної програми із компенсації вартості ліків передбачили близько 860 тис. грн. Первинна медицина їх отримує траншами – щомісяця приблизно по 70 тис. грн.

Як зауважує головний лікар, раніше за ці кошти чорнобильці могли отримувати лише ті ліки, які передбачені державним переліком. Через це гроші лежали «мертвим вантажем», їх не використовували. Однак згодом дозволили виписувати «безкоштовні» рецепти і на ліки з локальних медичних протоколів. Ситуація одразу змінилася.

Відтепер, зазначає Ігор Кравцов, гроші використовують значно активніше. І кожного місяця на потреби чорнобильців аптеки видають ліків на більшу суму, ніж профінансовано програмою. У зв’язку із цим транш, передбачений на ліки за грудень, уже використали – щоби компенсувати борги перед аптеками за видані раніше ліки. Транш за грудень надійшов ще на початку листопада.

Як розповів очільник первинної медицини Броварів, у місті нині 2134 чорнобильці, які мають право користуватися цими пільгами. Тобто на передбачені 70 тис. грн. за місяць кожному в середньому компенсують приблизно 33 грн. Цього вкрай недостатньо, адже загальна потреба в ліках для кожного чорнобильця в середньому становить 1 тис. грн.

Поділіться.

Залиште відповідь