До уваги громадських організацій! При Броварському виконкомі створять Громадську раду

Pinterest LinkedIn Tumblr +

При Виконавчому комітеті Броварської міської ради буде створена Громадська рада. Про це стало відомо під час робочого засідання міського голови та перших номерів партійних ланок Броварської міської ради.

Власне, тема створення Громадської ради при Виконкомі й стала головною під час імпровізованого засідання, яке не анонсувалося і про яке навіть деякі депутати не знали (принаймні, у бесіді з кореспондентом видання партійна ланка «Демократичного Альянсу» повідомила, що про засідання взагалі нічого не знала).

Відзначимо лише, що журналіста видання «Трибуна-Бровари», який про нього дізнався випадково, на засідання пустили.

У імпровізованому засіданні взяли участь: Ігор Сапожко (міський голова), Вадим Андрієвський (РПЛ), Олександр Рєзнік («Батьківщина»), Олег Шевчук («Свобода»), Юрій Чередник (БПП «Солідарність»), Володимир Оксютенко («Єдність»), Олександр Короленко (громадський активіст з команди «Самопомочі»), Леонід Черепейнік (БПП «Солідарність»), Наталя Постернак (начальник фінансового управління Броварської міської ради). Від «Демократичного Альянсу» та УКРОПу представників не було. Уже після засідання окремі депутати розповіли, що з юридичного відділу міськради їх вранці обдзвонили — зібратися на зустріч, а один із депутатів — Леонід Черепейнік потрапив на засідання, дізнавшись випадково, та й то лише тому, що був на плановому засіданні інвестиційної ради.

Прикметно, що жоден депутат, який отримав «телефонне» запрошення на засідання, не зробив, принаймні, у соціальних мережах жодного анонсу та повідомлення про майбутню зустріч.

Саме засідання було присвячене темі Виконавчого комітету, склад якого мають затвердити уже на 2-й сесії міської ради 17 грудня.

Після дискусій було визначено, що до складу виконкому обов’язково будуть входити 6 членів: міський голова, секретар міської ради, три заступники міської ради, керуючий справами виконкому. Ще 8 членів виконкому будуть входити від партійних ланок депутатського корпусу міської ради. Тобто, загалом 14.

Дещо невирішеною залишилася ситуація із депутатами Київської обласної ради від Броварів. Точно зрозуміло, що вони мають право бути на засіданні, брати участь у обговоренні, але ось чи матимуть право голосу — поки що незрозуміло.

Каменем спотикання стало представництво у виконкомі від громади міста.

Як розповів міський голова Ігор Сапожко, він вийшов з пропозицією створити Громадську ради міському виконкомі. Але при цьому Ігор Васильович запропонував, щоб від Громадської ради, яка може об’єднувати усі громадські організації (таких зараз у Броварах близько 140), був один представник. Проти цього різко виступив депутат Леонід Черепейнік: «На стотисячне місто від громадських організацій лише один представник?!».

Взагалі на тому засіданні складалося враження, що найбільше за інтереси громади турбувався саме Леонід Володимирович — наголошував на тому, щоб представників було якомога більше, хоча зрештою зійшлися на тому, щоб «до п’яти представників». Справа в тому, що депутатів та й міського голову бентежило — чи будуть представники громадських організацій постійно ходити на засідання?

Відзначимо, що звучали того дня і такі закиди, мовляв, ми ж депутати — представники громади, навіщо ще окремо давати представництво громадським організаціям? Принаймні, такої позиції притримувався лідер «Єдності» Володимир Оксютенко.

Говорилося також про те, щоб від громади подавалося ще по одному представнику, але за поданнями партійних ланок. І знову проти цього виступив депутат Леонід Черепейнік. «А якщо люди входять до організацій, допомагають дітям-сиротам, бійцям АТО тощо, але при цьому аполітичні? Їх що, не враховувати?», — сказав Черепейнік.

У підсумку зійшлися на тому, що поки що від Громадської ради при виконкомі буде подаватися «до п’яти представників».

Ще один момент, який привернув увагу кореспондента — інформування щодо створення майбутньої Громадської ради.

Виявилося, що нібито оприлюднювати інформацію про те, що така рада буде створюватися, ще не потрібно — мовляв, ще рано, не підготовлений відповідний проект рішення щодо створення Громадської ради, не опубліковано на офіційному сайті Броварської міської ради.

Додамо лише, що в контексті обговорення прозвучала інформація, що заявку на входження до виконкому уже подала ГО «Громадські активісти» на чолі з Іриною Ніловою. Чесно кажучи, остання інформація в уяві намалювала «картину» створення такого представництва у виконкомі, яке може симпатизувати міському голові Ігорю Сапожку, і яке за своєю суттю може бути такою як була створена умовна «громада» під час неформального конкурсу на посади заступників міського голови.

Завершуючи обговорення на цю тему, Ігор Сапожко пообіцяв, що проінформує громадські організації про процес створення Громадської ради, а в юридичному відділі міськради повідомили, що заявки на входження до ініціативної групи треба подавати до канцелярії міської ради на ім’я міського голови.

У понеділок 14 грудня о 10.00 відбудеться наступна зустріч мера Броварів та перших номерів партійних ланок депутатського корпусу. Тема обговорення — питання по бюджету на наступний рік.

Поділіться.

Коментарі закриті.