До уваги переселенців: є можливість отримати допомогу в рамках програми Євросоюзу!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Переселенці із зони бойових дій, які проживають на території Броварів та Броварського району, мають можливість отримати разову грошову допомогу у розмірі близько 5,5 тисяч гривень.

Програма, за якою особи внутрішнього переміщення можуть отримати разову соціальну допомогу, є пілотним проектом і являє собою фінансування з Європейського Союзу.

Під цей проект потрапила і Київська область.

Цікаво, що програма діє не по всіх Київщини. Під її дію потрапили Білоцерківшина, Броварщина, а також Києво-Святошинський район — загалом менше чверті всіх районів Київської області.

Проект розрахований на осіб, які є переселенцями, тобто, тими, хто змушений був залишити основне місце проживання в Донецькій та Луганській областях.

За якими критеріями переселенці потрапляють під програму? Вимога номер один — наявність неповнолітніх дітей у сім’ї. Також критерієм на отримання грошової допомоги може стати той факт, що неповнолітня дитина є інвалідом або якщо хтось із членів сім’ї — мама або тато — є інвалідом. Кошти можна отримати і у тому випадку, якщо в сім’ї лише один дорослий — або мама або тато.

Кошти виділяються на сім’ї переселенців, які потрапили в складні матеріальні умови, тяжкі життєві обставини. Тобто вони переміщені, при цьому все ж у них у них є діти, невисокий дохід або хтось із них не працює, бо змушений стежити за хворою дитиною, дитиною з інвалідністю. І, відповідно, дохід на кожного члена сім’ї становить до 3000 гривень на людину.

Конкретну суму допомоги визначає як сама сім’я, яка запитує матеріальну допомогу, так і соціальні працівники. Вони враховують дохід сім’ї, кількість членів сім’ї, і, відповідно, визначають, яка точно сума потрібна даної сім’ї. Максимально — 200 євро. При цьому всьому буває, що сума виплачується, наприклад, 3000 гривень на сім’ю, буває, що 12000 гривень на сім’ю, в залежності від потреб.

На що це може бути виділено? На поліпшення матеріальних умов, харчування дітей, покращення харчування, на речі, одяг, взуття, меблі, на те, щоби зібрати дитину в школу, на те, щоб оздоровити, на лікування дитини, якщо вона потребує лікування, тобто обмежень немає, але це в першу чергу розраховано на дітей.

Важливо! Прийом заявок закінчується вже в середу 28 вересня. Бровари та Броварський район залишилися останніми районами, останніми пунктами, на які ця допомога може бути виділена. Тому, якщо ця допомога не буде затребувана до середи, вона йде назад в Євросоюз.

На жаль, на сьогодні Бровари подали лише три заявки, а Броварський район не подав жодної. Це при тому, що у нас сотні внутрішньо переміщених осіб. Ми можемо отримати ситуацію, коли є гроші Євросоюзу, але ми їх не розподілили і гроші підуть назад.

Чітких критеріїв щодо сум на Бровари і Броварський район немає.

Які документи потрібні для отримання допомоги? Довідка, що особа є внутрішньо переміщеним особою, довідка про перебування на обліку у місцевих органах влади, облік соціальних органах.

Потрібно йти до соціальної служби у справах дітей або Броварів, або Броварського району. Там у них зобов’язані ці документи прийняти і розглянути.

У понеділок 26 вересня вони вже повинні бути передані в обласну адміністрацію, тому що в середу, 28 вересня, вже розгляд документів.

Видаватися сума буде у гривнях, за курсом Національного банку на день виділення матеріальної допомоги. Або на день продажу даної валюти.

Поділіться.

Залиште відповідь