27 листопада виконавчий комітет  схвалив проект Програми будівництва, капітального ремонту, утримання об’єктів житлового фонду, благоустрою та соціально-культурного призначення міста Бровари на 2019-2023 роки. Визначено новий порядок участі співвласників у співфінансуванні капітальних ремонтів будинків.

Метою Програми є покращення стану житлового фонду, благоустрою та об’єктів соціально-культурного призначення.

Житловий фонд
Загальна кількість багатоповерхових житлових будинків  Броварів нараховує 456. Із них станом на 01.11.2018 року:

 • 9-ти і вище поверхових – 150 будинків;
 • 5- ти і нижче поверхових – 259;
 • підвищеної поверховості – 47.

Житловий фонд обслуговують 9 підприємств, у тому числі 5 комунальних. У місті зареєстровано 29 гуртожитків та 75 ОСББ/ЖБК в 78 житлових будинках. Житловий фонд міста налічує 79 панельних будинків, яким 30-40 років. Системою водопостачання та водовідведення обладнано 2198,995 тис. кв.м. житла. Кількість будинків, що мають централізоване гаряче водопостачання – 254. Кількість багатоквартирних будинків, які під’єднанні до централізованої системи опалення — 365.

Структура та характеристика об’єктів благоустрою міста
До об’єктів благоустрою міста належать: вулично-дорожня мережа, 1 бульвар, 3 міських парки, 4 сквери, меморіальний комплекс, 11 пам’ятників, 7 пам’ятних знаків, 10 меморіальних дощок, 3 кладовища, зелені насадження, мережі зовнішнього освітлення, 5 бюветів артезіанської води.

Об’єкти соціально-культурного призначення
У місті Бровари 20 дошкільних навчальних закладів, 6 загальноосвітніх шкіл, 2 спеціалізовані школи, гімназія ім. Олейніка, 4 навчально-виховних об’єднання та 1 навчально-виховний комплекс, позашкільний навчальний заклад “Палац творчості дітей та юнацтва” та дитячий естетико-натуралістичний центр “Камелія”, що знаходиться у комунальній власності, та приватна загальноосвітня школа І-ІІІ ступеня “Фортуна”.

Завдяки змінам до законодавства, з 2019 року почне діяти новий порядок взаємодії співвласників та управляючих компаній. Нові правила торкнуться кожного будинку протягом кількох років. Відповідно до Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», власники квартир є співвласниками всіх допоміжних приміщень, технічного обладнання, елементів зовнішнього благоустрою, тож зобов’язані брати участь у загальних витратах, пов’язаних із утриманням будинку відповідно до своєї частки майна у ньому.

Для поліпшення стану житлового фонду пропонується створити механізм дольової участі співвласників багатоквартирних житлових будинків у капітальному ремонті житлового фонду міста Бровари на умовах співфінансування. Аналізуючи досвід і результати виконаних проектів капітального ремонту та реконструкції житлових будинків в Україні, Програмою визначено основні види робіт, виконання яких  має забезпечити уникнення фізичного та морального зносу будинку:

 • капітальний ремонт та реконструкція покрівель;
 • утеплення та облицювання зовнішніх стін;
 • капітальний ремонт та модернізація ліфтів, диспетчеризація;
 • будівництво пандусів або спеціальних шляхів для інвалідів;
 • забезпечення протипожежних заходів;
 • капітальний ремонт та заміна внутрішньобудинкових систем;
 • заміна інженерного обладнання та автоматизація обліку і регулювання витрат енергоресурсів.

Заходами реалізації Програми передбачено фінансування на 2019 рік зі спеціального фонду капітальних видатків в розмірі 691 млн 414 тис. грн, а саме:

 • житлового господарства – 60 млн 389 тис. грн;
 • вулично-шляхової інфраструктури та благоустрою територій – 347 млн 617 тис. грн;
 • закладів освіти, культури, спорту та соціального призначення – 190 млн 597 тис. грн;
 • інженерних мереж та споруд – 92 млн 861 тис. грн.

Із загального фонду на утримання та поточні видатки  заплановано витрати  у розмірі 91 млн 520 тис. грн.

Заходи реалізації Програми

Фінансування Програми здійснюватиметься в рамках затвердження щорічних бюджетних призначень, а також за рахунок залучених коштів співвласників житлових будинків та інших джерел. Якщо співвласники готові брати участь у співфінансуванні робіт на умовах дольової участі, такі роботи виконуються першочергово. При цьому вони повинні мати на рахунках необхідну суму коштів на умовах співфінансування частки робіт за рахунок співвласників.

Програма встановлює схему співфінансування капітальних ремонтів у наведених відсотках:

Порядок участі в співфінансуванні наступний:

 1. Подача Управителем заяви на участь робіт до Управління будівництва, житлово-комунального господарства, інфраструктури та транспорту (УБЖКГІТ), цінової пропозиції на виконання робіт із капітального ремонту, акту технічного обстеження (обґрунтування доцільності необхідності виконання капітального ремонту з фотофіксацією) та протоколу загальних зборів співвласників житлового будинку, підписаного не менш, як 75% уповноважених співвласників багатоквартирного житлового будинку
 2. У разі прийняття зборами співвласників позитивного рішення щодо проведення капітального ремонту, Управитель проводить розподіл витрат кожного співвласника пропорційно до загальної площі приміщень, що перебувають у власності фізичних або юридичних осіб та виставляє відповідні рахунки до сплати. Управитель відкриває спеціальний рахунок в банківській установі, на який вносяться кошти співвласників, визначені, як частка співфінансування.
 3. УБЖКГІТ є замовником розробки проектно-кошторисної документації (ПКД) на проведення робіт із капітального ремонту багатоквартирного житлового будинку та експертизи ПКД. Вартість ПКД включається до сукупної вартості робіт із капітального ремонту багатоквартирного житлового будинку.
 4. Після подачі документів формується перелік із об’єктів управлінських компаній, який затверджується рішенням виконавчого комітету БМР за поданням УБЖКГІТ. Приймання виконаних робіт із капітального ремонту здійснюється управителем із залученням осіб, які здійснюють технічний та авторський нагляд за відповідними роботами.

Заява на участь робіт з капітального ремонту

Зразок Протоколу зборів співвласників

Зразок Протоколу зборів співвласників

ФОТО – з мережі Інтернет

Поділитись