Домовленості обласних депутатів: чи готові скластись на школу в Броварах?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Обласні депутати говорять про необхідність будівництва школи в Броварах, але про 70 мільйонів вже не йдеться.

Кожен депутат обласної ради може за рік подавати свої пропозиції щодо різних проектів для свого виборчого округу — або на ремонти каналізації чи на асфальтування доріг, утеплення шкіл чи будівництво дитячих майданчиків тощо.

В середньому приблизно на кожного депутата обласної ради виходить близько 10 мільйонів гривень. Можна подавати ідей та проектів багато для свого району чи населеного пункту, а можна і не подавати, тоді кошти просто не витрачатимуться.

На останній сесії міської ради депутат Київської обласної ради Олег Іваненко розповів про те, що між сімома депутатами облради, які представляють Бровари та Броварський район є домовленість про те, що депутати на 2017 рік не будуть подавати якихось пропозицій та проектів для своїх округів, а усі можливі кошти, які теоретично можна використати та ті чи інші ідеї, перенаправлять винятково на будівництво нової школи. З вуст Олега Валерійовича прозвучала сума — 70 мільйонів гривень.

ivanenko

Олег Іваненко

Щоправда, для цього, як говорить депутат Олег Іваненко, потрібно, щоб за два місяці був готовий проект будівництва школи плюс він має пройти експертизу —щоб чітко розуміти, скільки треба коштів і на що конкретно їх спрямовувати. Зрозуміло, що будівництво буде йти поетапно і будуть вимальовуватися в рамках будівництва ті чи інші конкретні витрати. На них і можна буде тоді спільними зусиллями перенаправляти кошти і з обласного бюджету. За словами депутата Олега Іваненка, досягнуто відповідної домовленості з депутатами Броващини. Потрібно лише не затягувати з проектом, оскільки зараз визначатимуться з цифрами бюджету на наступний рік.

«Трибуна-Бровари» звернулася до депутатів Київської обласної ради, які представляють Бровари та Броварський район, із запитаннями:

— Що вони думають про такі домовленості?

— Чи готові вони наступного року розділити пріоритети своїх ідей та проектів так, щоб направити можливі кошти винятково на будівництво нової школи на вулиці Василя Симоненка?

Валентин Багнюк, «Наш край»:

— Справді, з Олегом Іваненком щодо коштів на наступний рік на будівництво нової школи на Василя Симоненка домовленість була. Однак, треба розуміти, що має бути конкретика — на що виділятимуться ці кошти. Головне, щоб була можливість їх виділити — особисто з мого боку проблем не буде.

bagnyuk

Валентин Багнюк

Важливо розуміти конкретику — на що підуть кошти, має бути чіткий проект. Школа місту потрібна. Поки що суму ми не обговорювали, і конкретно про 10 мільйонів мова не йшла, однак, якщо в сукупності вийде така сума, будемо допомагати.

Олександр Сімановський, «Батьківщина»:

— Поки що складно зрозуміти, скільки у кожного депутата буде фінансових ресурсів на наступний рік. Водночас зазначу, що зі мною ніхто не спілкувався, зокрема, і депутат Іваненко. Я вперше почув про таку ідею на сесії Броварської міської ради з виступу Олега Валерійовича.

simanovskyj

Олександр Сімановський

Ідея щодо фінансування школи в Броварах — дуже актуальна і потрібна.

Все, що стосується розвитку Броварів, я як депутат облради від фракції «Батьківщина», підтримую. Але потрібно відпрацювати чіткий механізм, тобто дорожню карту таких дій. Просто заявляти про те, що щось зроблено, але при цьому не мати попереднього плану — це популізм.

Потрібне чітке розуміння, скільки потрібно коштів і треба, щоб був готовий проект.

 

Роман Сімутін, «Солідарність»:

— Мені б не хотілося коментувати цю тему. Потрібно запитати у депутата Іваненка, яким він бачить конкретний механізм отримання тих 70 мільйонів? Про які домовленості можна говорити і про які суми, якщо депутати не є розпорядниками коштів?

simutin

Роман Сімутін

Цього року на капітальне будівництво обласна рада виділила майже 250 мільйонів гривень, якщо їх поділили на кількість депутатів облради — 84, отримаєте реальну суму коштів на кожного депутата.

Ми не знаємо, скільки коштів виділять на кап будівництво на наступний рік, не треба забувати, що є і інші соціальні потреби, наприклад, охорона здоров’я. Я над цією школою три місяці працюю, це складна робота. Потрібен чіткий механізм і конкретика, щоб щось коментувати.

Олексій Дорошенко, «Самопоміч»:

— Усі депутати облради від Броварів та Броварщини регулярно збираються й обговорюють проблеми краю. Ми говорили про фінансування будівництва школи на вулиці Симоненка, і я навіть був ініціатором першої такої зустрічі. Але про конкретні суми і взагалі про 2017 рік говорити рано.

дорошенко

Поки ситуація така: профіцит бюджету є на всіх рівнях — районному, міському, обласному, державному. Якщо і наступного року все буде так добре, виникне можливість говорити про 10 мільйона гривень на кожного депутата облради. Цього року сума була інакша — 1,2-1,5 мільйона гривень. Тож з конкретикою треба зачекати десь до лютого 2017-го.

 

Олег Кищук, «Батьківщина»:

— Зізнатися щиро, я про такі домовленості не чув. Можливо, були домовленості з іншими депутатами. Якщо говорити про обласний бюджет, то сума у 200 мільйонів (неофіційно звучала на будівництво школи) — нереальна. На капітальне будівництво на всю область виділяють на рік приблизно таку суму. Тут, швидше, реально говорити про співфінансування з державного бюджету. Можливо, треба спробувати народному депутату Павлу Різаненку, маючи повноваження, добитися співфінансування на державному рівні.

kyshhuk

Олег Кищук

Говорити про таку суму як 10 мільйонів гривень на рік на кожного депутата — не можна. В реаліях виходить набагато менше коштів. Максимум виходить 1-1,5 мільйони гривень, а на 7-х депутатів може 15 мільйонів.

Чи потрібна у Броварах школа? Так, і не одна! Але взяти фінансування з обласного бюджету — нереально. Хіба якщо будуть великі перевиконання бюджету, та й то говорити лише про можливе співфінансування.

До того ж, залишити без фінансування сільську місцевість — є маловірогідним… В районі в дитсадках і школі потрібні і утеплення, і ремонти.

Якщо говорити про якесь співфінансування з області, то на мій погляд, реально говорити про 20, максимум 30 мільйонів.

Зі ще одним депутатом Київської обласної ради Наталією Гунько (Радикальна партія Олега Ляшка) вийти на зв’язок не вдалося. На телефоні автовідповідач постійно говорив, що зв’язку з абонентом немає, а у соціальних мережах Наталія Іванівна на наші повідомлення не відповіла.

Поділіться.

Залиште відповідь