Друкарня-виробник «карти без Криму»: відділ культури нам надіслав вже готовий макет

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Столична компанія ТОВ «Л-ФОРМАТ», діяльність якої за КВЕДами — «виготовлення друкарських форм та надання інших поліграфічних послуг»здійснювала друк кольорового банера, на якому була зображена карта України «без Криму та Донбасу».

Спочатку часткове підтвердження такої інформації «Трибуна-Бровари» знайшла з відкритих електронних реєстрів, а потім її підтвердив керівник самої компанії ТОВ «Л-ФОРМАТ».

Увагу привернула інформація на офіційному державному інформаційному порталі про використання публічних коштів E-DATA щодо двох закупівель, які напередодні скандального вечора здійснював Броварський відділ культури.

Так, 22 серпня Броварським відділом культури складена транзакція з ФОП А.В. Ахметджанов на суму в 19 000 грн. щодо технічного забезпечення культурно-масового заходу та транзакція, складена 21 серпня про угоду від 18 серпня між Броварським відділом культури і ТОВ «Л-ФОРМАТ» та про оплату від 22 серпня за повнокольоровий друк на банерi. Сума оплати послуги склала 2 787.00 грн.

Нагадаємо, депутат Олег Шевчук, коментуючи відповідь Броварської міської ради на його інформаційний запит щодо ситуації з картою України, повідомив, що у нього є копії угоди між Броварським відділом культури та ТОВ «Л-ФОРМАТ».

За даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ТОВ «Л-ФОРМАТ» зареєстроване за адресою м.Київ, вулиця Регенераторна, 4, а керівником та засновником підприємства є Ігуменцев Андрій Володимирович. За КВЕДами основний вид діяльності — виготовлення друкарських форм і надання інших поліграфічних послуг. Наданий у ЄДР і стаціонарний телефон компанії, на який і зателефонувала «Трибуна-Бровари».

У коментарі співрозмовник, який представився Андрієм Ігуменцевим, повідомив, що про скандальну ситуацію він знає та підтвердив, що саме його компанія друкувала кольоровий банер з картою України.

«Зазначу, що компанія не несе відповідальності за складову макетів та ескізів, які нам надають. Тим більше, що ми не розуміли, яка була кінцева мета цього замовлення.

Сам малюнок не мав чітких меж і нагадував щось на кшталт дитячого малюнку. На малюнку були загальні риси та слова: «Україна — це ми». До того ж межі малюнку-карти можна було визначити лише якщо б накласти на межі справжньої карти України.

Хто саме виготовляв макет «скандальної» карти, я не знаю. Можливо, якийсь дизайнер, а ось з нами контактували представники Броварського відділу культури.

З пані Інною Савченко я не знайомий особисто. Ескіз карти нам надіслали електронною поштою. Контактували з кількома особами. Ще раз повторюся: ми не несемо відповідальності за макети, які розроблені нашою компанією. Участі у розробці ми не брали», — розповів пан Ігуменцев.

Директор ТОВ «Л-ФОРМАТ» повідомив, що в рамках відкритого кримінального провадження до нього були офіційні звернення з боку поліції.

«Наша компанія давала коментар та надала уповноваженим органам в рамках розслідування електронну переписку та оригінали макетів, які нам надіслав відділ культури», — повідомив директор компанії.

На запитання, невже виконавець не бачив ЩО він друкує і що це схоже на «неповноцінну» карту країни, пан Андрій повідомив: «У нас такий великий потік замовлень, що не все ретельно роздивляєшся. До того ж, макет був схожий на дитячий малюнок. Спочатку ніхто навіть і не надав значення суті макету, а вже коли воно «вилізло» у скандал… Складно було бачити суцільну картинку ще й тому, що ескіз складався з двох частин, які накладалися поруч одна з одною і створювала загальну картинку. Наше обладнання не дозволяє друкувати банери тих розмірів, яких була «обрізана» карта».

На уточнююче запитання, з ким саме був контакт з відділу культури щодо замовлення, пан Андрій заявив: «Була жінка на ім’я Юлія, прізвища не пам’ятаю. І чоловік на ім’я Олег».

Оскільки в. о. директора МКЦ «Прометей» Олег Здоровець, «Трибуна-Бровари» попросила його прокоментувати ситуацію.

«Ви проводите розслідування? Я готовий зустрітися з вами в рамках, визначених робочим часом, і надати коментар. Давати його у телефонному режимі я не бажаю. Зателефонуйте у понеділок і я готовий зустрітися і відповісти на запитання», — повідомив Олег Здоровець.

Слідство щодо ситуації триває… і наше розслідування теж.

Поділіться.

Залиште відповідь