Два десятки дерев у парку «Перемога» зрізали задля стадіону за 17,5 мільйонів

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Підрядні організації почали підготовчі роботи до будівництва другого у місті стадіону, а комунальники задля розчищення території зрізали понад два десятки дерев у парку «Перемога». При цьому депутатський корпус Броварської міської ради не підтримав рішення про проведення будівництва повноцінного спортивного комплексу з полем у центральному парку міста.

Спочатку броварчани розпочали обговорення у соціальних мережах про вирізання десятків дерев у парку «Перемога», згодом «Трибуна-Бровари» сама вирушила на місце події.

На території, де раніше проводилися змагання серед собак, а нині запланований стадіон, розпочалися підготовчі роботи. На полі працює трактор, який знімає трав’яне покриття. Навколо поля зрізані дерева та ще невикорчувані пні. З боку стадіону «Спартак» територія огороджена стрічками.

Працівник на тракторі відмовився від будь-яких коментарів. «Звертайтеся до прораба на території, він усе розкаже, я нічого коментувати не можу», — повідомив водій трактора.

На території майбутнього стадіону, де знаходиться приміщення для працівників підряду та сторожів, табличка «Укрбудтеплоіндустрія» (Київ, вулиця Єреванська, 8). Саме з цим підрядником, нагадаємо, Відділ капітального будівництва на чолі з Людмилою Павлик без погодження кошторису з боку міської ради уклав договір підряду на суму в 16 880 438 грн.

Як стало відомо «Трибуні-Бровари» з інформації, наданої спецвідділом Броварської міської ради з контролю за благоустроєм та зовнішнім дизайном міста, зрізано 25 дерев задля розчищення території під будівництво стадіону в парку «Перемога».

6 березня 2017 року Комісія з питань обстеження зелених насаджень на чолі з заступником міського голови Григорієм Голубовським провела обстеження дерев, що підлягли видаленню.

Було обстежено 25 дерев, з них: акація — 4, береза — 1, клен ясенолистний — 11, верба — 1, тополя біла — 8.

Згідно акту обстеження: з 4 акацій в незадовільному стані — 1, верба — в задовільному стані, з 8 тополь в незадовільному стані — 3, береза — в задовільному стані, з 11 кленів у незадовільному — 7.

Далі, керуючись актом обстеження, виконком від 4 квітня 2017 року ухвалив рішення про зрізання дерев.

Згідно ордеру на видалення зелених насаджень, Відділу капітального будівництва надається дозвіл на зрізання дерев, а вирубана деревина буде використана для потреб КП «Бровари-Благоустрій».

«Спецвідділ володіє інформацією про ці роботи. Зрізання дерев відбувається на основі дозвільних документів, які нам надані виконкомом», — повідомив в. о. начальника спецвідділу Олег Єжаков.

«Трибуні-Бровари» вдалося поспілкуватися на об’єкті з представником підрядної організації ТОВ «Укрбудтеплоіндустрія». За його словами, ця компанія розпочала підготовчі роботи до будівництва на основі угоди укладеної з Відділом капітального будівництва.

За словами співрозмовника, до майбутнього стадіону планується під’їзд з вулиці Ярослава Мудрого та невелика автостоянка. Перед футбольним полем запланована адмінбудівля.

«Футбольне поле буде огороджене забором. І буде доріжка до старого стадіону («Спартак» — прим. Т. Б.). Туди ж прокладемо каналізацію на вулицю Гагаріна. Буде знаходитися також КНС, оскільки на Ярослава Мудрого її немає. Тобто врізаємося в каналізацію на Мудрого і проводимо до Гагаріна.

Після того, як буде зроблений «пиріг» поля, приступимо до будування адмінбудівлі. Там будуть душові, роздягальні та масажний кабінет», — розповів підрядник.

За словами представника компанії, безпосередньо роботи по укладці футбольного поля виконуватиме субпідрядник. Представив його співрозмовник як фахівця з будівництва стадіонів, а ось назвати його — відмовився: «Телефонуйте у головний офіс компанії, там Вам все розкажуть. По Україні багато стадіонів, збудованих саме цим субпідрядником».

Нагадаємо, на лютневу сесію був поданий проект внесення змін та доповнень до міської Програми «Загальна середня освіта» на 2015—2018 р., згідно яких у парку «Перемога» передбачався стадіон загальною вартістю на рівні 7 млн грн.

Але вже наприкінці травня керівник ВКБ Людмила Павлик заявила, що проект будівництва пройшов експертизу і за експертними оцінками загальна вартість проекту вже оцінюється у 19 млн грн.

На сесії 22 червня депутати Броварської міської ради не підтримали вартість проекту у 19 млн грн і залишили в силі «лютневий» варіант — 7 млн. грн. Та попри це рішення Відділ капітального будівництва продовжив тендерні процедури на визначення підрядника (на суму в 17,494 млн грн), а потім уклав угоду з переможцем тендеру.

Поруч з майбутнім стадіоном знаходиться спортивна арена «Спартак», яка на балансі Київської обласної ради разом з Броварською вищою школою спортивної майстерності. Арена не передається на баланс міста і кошти в її реконструкцію не вкладаються. На сьогодні вона потроху руйнується…

Поділіться.

Залиште відповідь