Дитина захворіла на кір у приватному садочку. Вакцин у Броварах поки немає

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Сьогодні, 22 січня, під час оперативної наради виконавчих служб міської ради головний лікар Броварського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Ігор Кравцов повідомив, що у місті закінчилися матеріали для щеплення від кору, однак уже цього тижня мають надійти нові.

За словами пана Кравцова, вакцин бракує не лише у Броварах, але і по всій області та навіть у Києві. Одначе, за інформацією головного лікаря, уже цього тижня до столиці мають направити “10 тисяч доз із Луганська” (за уточненими даними, йдеться про дози вакцини, розподілені на Луганську обл.). На Бровари також обіцяли виділити частину. Ігор Кравцов запевнив: щойно будуть отримані матеріали, всю інформацію донесуть до броварчан_ок, аби всі охочі могли зробити щеплення.

Нагадаємо, минулого тижня головний лікар Броварського міського центру первинної медико-санітарної допомоги розповідав, що місто передало 300 вакцин у Бориспіль, де число хворих сягнуло 80-ти, але у Броварах лишалося ще 600 доз

Тим часом, як повідомив на нараді завідуючий Броварського районного відділу лабораторних досліджень ДУ Київського ОЛЦД СЕС Віталій Прокопенко, у місті зафіксовано новий випадок захворювання на кір в однорічної дитини (окрім уже двох відомих хворих: матері та дитини, про яких говорили минулого тижня). Малеча не мала щеплення від хвороби й відвідувала приватний дитячий садок. Віталій Прокопенко розповів, що керівництву закладу надали рекомендації щодо посилення контролю для уникнення інфекції, однак за виконанням заходів із групової ізоляції прослідкувати не вдасться, адже садок — приватний. За словами головного лікаря Броварської центральної районної лікарні Віталія Багнюка, усіх трьох хворих уже виписали з лікарні. 

На хвилі занепокоєння щодо спалаху кору все більше українців_ок звертаються до медичних установ для вакцинації. Учора в Міністерстві охорони здоров’я розповіли про протипоказання для щеплення. Відповідно до світових стандартів вакцинацію не роблять, якщо є високий ризик серйозної реакції, та при станах, коли імунна відповідь на введену вакцину не сформується. Це такі випадки:

  • Гостре захворювання, що супроводжується температурою, вищою за 38,5°С.
  • Серйозна алергічна реакція (анафілактичний шок) на попередню дозу вакцини чи відома алергічна реакція на один із компонентів вакцини (наприклад, на желатин, неоміцин, курячий білок тощо).
  • Захворювання і стани організму, при яких після введення вакцини імунітет може не сформуватися (наприклад, в умовах хіміотерапії в онкологічних хворих; при вживанні великих доз стероїдних гормонів; при вживанні ліків, що пригнічують імунітет; при СНІДі).
  • Вагітність. Вакциною КПК не прищеплюють вагітних, адже вона містить живі віруси. Щеплення проти кору необхідно зробити на етапі планування вагітності.

Як повідомляють у Міністерстві, у разі виникнення тимчасових протипоказань до вакцинації дитина отримує так зване медвідведення від щеплень. Протипоказання на більший термін, ніж два тижні, може визначити тільки імунологічна комісія, що зазвичай збирається в районній лікарні або міській /обласній поліклініці. Пізніше пропущені за календарем щеплення потрібно надолужити.

Поділіться.

Залиште відповідь