Електронний паспорт: де в Україні ним можна користуватися

Pinterest LinkedIn Tumblr +

23 серпня Україна стала першою країною у світі, громадяни якої можуть використовувати цифрові паспорти. Що потрібно, щоб отримати е-паспорт, де його можна використовувати, повідомляє Інформатор із посиланням на юристку Третього одеського бюро правової допомоги Тетяну Дімову.

Зміни з ухваленням нового закону

Із ухваленням закону «Про внесення змін до Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус», електронні паспорти громадян України в додатку «Дія» прирівнюються до паперових.

Таким чином, із 23 серпня 2021 р. цифрові паспорти українців прирівнюються до звичайних документів. Тепер е-паспорт або е-паспорт для виїзду за кордон можна пред’явити замість та без додаткового пред’явлення паперового паспорту громадянина України або паспорту для виїзду за кордон. Також не потрібні паперові версії документів про реєстраційний номер облікової картки платника податків (ІПН) та про місце проживання.

Як скористатися елекронним паспортом

Для того, щоб скористатися електронним паспортом, достатньо мати смартфон, на який потрібно встановити мобільний додаток «Дія». У додаток не потрібно завантажувати жодних документів, оскільки вони туди підтягуються автоматично.

Е-паспорт сформується за допомогою Єдиного державного веб-порталу електронних послуг. Достатньо відкрити програму і натиснути на цифровий паспорт із фото, щоб побачити QR / штрихкод. Цей код можна вважати сканером або планшетом. Паспортні дані кожного громадянина, який встановив мобільний додаток «Дія», надійно захищені. Додаток відображає тільки ту інформацію, яка вже є в реєстрах, він не збирає і не зберігає її.

Де можна скористатися е-паспортом

Використовувати електронний паспорт можна тільки в межах України, наприклад:

 • під час подорожей залізничним або повітряним транспортом у межах України;
 • під час медичного обслуговування;
 • для виконання банківських операцій (у тому числі відкриття рахунку в банку);
 • для отримання адміністративних, готельних, телекомунікаційних та бібліотечних послуг;
 • для отримання пошти;
 • при придбанні товарів у магазині;
 • для підтвердження особи на запит поліції і правоохоронних органів.

Е-паспорти доступні лише тим українцям, які мають ID-карту або біометричний закордонний паспорт. Паспорт-книги зразка 1994 року і небіометріческіе закордонного паспорта в додатку «Дія» не відображаються.

Випадки, коли е-паспортом скористатися не можна

Є випадки, коли епаспорт або епаспорт для виїзду за кордон не використовуються, а саме:

 • при перетині державного кордону України, крім випадків, коли необхідно підтвердити особу громадянина України під час в’їзду в Україну;
 • у разі в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї;
 • у разі в’їзду, перебування, проживання або пересування в межах прикордонної смуги, виходу в територіальне море та внутрішні води України.

Читайте також

 1. Цифровий паспорт прирівняли до пластикового і паперового аналогів
 2. Економічний паспорт: дітей навчатимуть із заробітку з надр? ВІДЕО
 3. Вартість оформлення біометричного паспорта зросла
 4. Жителі Броварщини тепер можуть отримати ID-паспорт і в Києві – ДМС
Поділіться.

Залиште відповідь