Всі народжені в Україні діти зможуть отримувати дивіденди від використання природних ресурсів держави після досягнення ними 18-річного віку. Для цього буде запроваджено так званий економічний паспорт. Про це заявив президент країни Володимир Зеленський.
«Згідно з Конституцією України, надра є власністю всього народу України. Часи, коли існував список прізвищ, які могли володіти та користуватися надрами, закінчилися. Хочу повідомити, що незабаром ми запропонуємо механізм для реалізації однієї з моїх передвиборчих обіцянок – економічний паспорт українця», – повідомив президент у відеозверненні на офіційній сторінці у Фейсбуці.
«За ним всі діти, народжені в Україні, до моменту настання 18 років зможуть отримати кошти від користування та видобутку надрами України, що будуть накопичуватися на їх персональному депозитному рахунку в банку і після досягнення повноліття можуть бути витрачені ними на здобуття вищої освіти в Україні», – пояснив Зеленський.
Економічний паспорт українця – що це?
Що саме таке цей «економічний паспорт українця» спробувало розібратися видання «Слово і діло.
Під «економічним паспортом українця» мається на увазі особистий рахунок дітей, які народяться в Україні після 1 січня 2021 року та проживуть на території нашої держави впродовж 18 років.
Передбачалося, що що після ухвалення законопроекту, Кабінет міністрів має створити «Фонд майбутнього», який буде накопичувати кошти в розмірі 1% від реалізації всіх корисних копалин, видобутих на території України. Ці кошти накопичуватимуться у Фонді, а з 2039 року мають рівномірно розподілятися між власникам рахунків після досягнення ними повноліття. Виплати є безповоротною фінансовою допомогою.
До функцій «Фонду майбутнього» входять накопичення та зберігання коштів, рівномірний розподіл та виплата повнолітнім громадянам України та «інші фінансові функції, передбачені Статутом Фонду».
Річний бюджет «Фонду майбутнього» формується за рахунок державних коштів у вигляді 1% від вартості реалізації усіх корисних копалин, видобутих на території України; коштів, які Фонд отримує як гранти або залучає в інший спосіб з будь-яких державних чи приватних джерел, які не заборонені законодавством.
Кабінет міністрів може збільшувати статутний капітал Фонду, надавати йому фінансування з держбюджету та збільшувати відсоток від реалізації усіх корисних копалин, видобутих на території України, який буде відраховуватись до Фонду (за згоди Верховної ради).
Колаж – Андрій Захарченко
Читайте також:

