Зеленський підписав закон про ринок землі 

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Володимир Зеленський підписав закон про скасування мораторію на обіг земель сільгосппризначення, повідомляє Офіс президента.

Документ передбачає формування законодавчого поля для запровадження ринкового обігу земель сільськогосподарського призначення.

Закон дасть змогу забезпечити реалізацію конституційних прав громадян на вільне розпоряджання своєю власністю та створити прозорі умови для набуття у власність земельних ділянок сільськогосподарського призначення громадянами України, йдеться у повідомленні.

«Це історичний момент для всіх українців і для мене особисто. Україна чекала на цей закон з часу здобуття незалежності. Це була нелегка боротьба. Але ми знали, що робимо це для українців», – заявив  Зеленський.

Закон передбачає, що з 1 липня 2021 року право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення площею до 100 гектарів можуть набувати виключно громадяни України.

А з 1 січня 2024 року таку можливість отримають також юридичні особи, власниками яких є українці. Вони зможуть купувати до 10 тисяч гектарів землі.

Закон забороняє продаж державних та комунальних земель. Питання, чи надавати іноземцям право купувати землю, вирішуватиметься на референдумі.

Нагадаємо, про обіг земель сільськогосподарського призначення Верховна Рада ухвалила закон 31 березня. За це рішення проголосувало 259 народних депутатів.

Документ передбачає скасування з другого півріччя 2021 року дії мораторію на продаж аграрної землі.

Читайте також:

1.Закон про ринок землі ухвалений у I читанні − Верховна Рада

2. Верховна Рада відкрила ринок землі

3. Земля від «зe» до «я» або «підЗЕмелля» українського мораторію

4.«Через чотири роки тут буде місто-сад»: кому і навіщо потрібно «озеленення» промзони Броварів

 Фото – Pixabay

Поділіться.

Залиште відповідь