Українці перейдуть на електронні трудові книжки. Президент підписав закон

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Президент Володимир Зеленський підписав закон про запровадження в Україні електронних трудових книжок, який Верховна Рада ухвалила 5-го лютого. Про це йдеться на сайті ОПУ.

Документ запроваджує облік трудової діяльності працівників у електронній формі, використання цих відомостей для підтвердження наявного стажу роботи для укладення трудового договору, призначення пенсій тощо.

Також законодавчо врегульовується питання щодо автоматичного призначення пенсії за віком через особистий електронний кабінет на вебпорталі електронних послуг пенсійного фонду.

«Таким чином удосконалюється та реформується система обліку трудової діяльності працівників, що передбачає поступову відмову від паперових трудових книжок», – ідеться в повідомленні.

Як вже раніше повідомляла «Трибуна-Броварів», наповнення відомостей відбуватиметься:

  • як роботодавцем, так і безпосередньо застрахованою особою;
  • через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України у вигляді сканованих або оцифрованих копій документів (трудової книжки, довідок тощо) з обов’язковим накладанням страхувальником або застрахованою особою електронного підпису.

Після внесення роботодавець зобов’язаний видати оригінал паперової трудової книжки працівникові на руки під підпис.

«Також на законодавчому рівні врегульовується питання щодо автоматичного призначення пенсії за віком через особистий електронний кабінет особи на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України», – сказано в повідомленні.

Законом передбачений п’ятирічний перехідний період, протягом якого до Державного реєстру мають бути внесені дані з паперових трудових книжок. Протягом цього часу застосовуватиметься як паперова трудова книжка, так і електронна.

Фото – ГадячCity

Читайте також

  1. В Україні запровадять електронні трудові книжки

  2. Укрзалізниця почала приймати студентські квитки в додатку «Дія»

  3. Уряд запровадить мобільний додаток для виклику поліції, – Аваков

  4. Як записатись на вакцинацію проти COVID-19? Алгоритм дій. ВІДЕО

Поділіться.

Залиште відповідь