Як записатись на вакцинацію проти COVID-19? Алгоритм дій. ВІДЕО

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Із 1 березня українці можуть записатися в електронну чергу на вакцинацію проти COVID-19 на державному порталі «Дія». Але стати в чергу на щеплення можна іншими альтернативними способами. Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров на своїй сторінці у Фейсбуці.

Федоров зазначив, що записатися в чергу на вакцинацію від COVID-19 наразі можна на порталі «Дія». Щоб зареєструватися в мобільному застосунку, необхідно оновити його до останньої версії.

Спершу необхідно зареєструватися або авторизуватися в особистому кабінеті, а потім обрати потрібну послугу. На сайті зазначено, що записатися в листі очікування може кожен охочий, крім працівників закладів охорони здоров’я, освіти, соціальної сфери, інтернатів, будинків для людей похилого віку та інших спеціалізованих закладів, військовослужбовців та працівників структур державної безпеки, які і так перебувають у пріоритетній групі на щеплення.

Так, на початкових етапах для вакцинації населення планують використовувати вакцини AstraZeneca (Covishield), Pfizer/BioNTech, SinovacBiotech, Novavax. Якою саме буде вакцина – людина дізнається в сповіщенні.

Щоб записатися в чергу, спершу потрібно обрати з переліку категорію, до якої ви належите. Далі необхідно обрати місто, в якому вам буде зручно вакцинуватися.

вакцинація через додаток ДіяПісля цього людина отримає підтвердження, що вона записана в лист очікування на вакцинацію. Водночас у відомстві не зазначають, коли має надійти сповіщення, де його переглянути та скільки на це має піти часу.

У разі, якщо людина з часом передумала, запис на вакцинацію можна видалити з особистого кабінету.

вакцинація через додаток ДіяТакож, якщо людина не хоче реєструватися на порталі або в додатку, в чергу на вакцинацію можна записатися через національний контакт-центр із питань протидії COVID-19 за номером: 0 800 60 20 19.

Міністр цифрової трансформації наголосив, що наразі формується саме лист очікування на вакцинацію. Громадянам, які будуть в електронній черзі, запропонують записатись до пункту щеплення, обравши конкретну дату та час візиту відповідно до етапу, який визначено Дорожньою картою із вакцинації.

Дорожня карта вакцинації

Міністерство цифрової трансформації збирає електронні заявки від населення на вакцинацію проти COVID-19 у додатку «Дія», щоб сформувати так звану мапу вакцинації населення. Нею передбачено таку послідовність вакцинації з огляду на надзвичайно високий ризик інфікування та розвиток коронавірусної хвороби певних цільових груп:

  1. у першому етапі медичні працівники, які працюють із пацієнтами з COVID-19, працівники закладів для людей похилого віку, військовослужбовці в ООС;
  2. у другому етапі — медичні працівники, люди похилого віку 80+ та соціальні працівники;
  3. у третьому етапі — люди віком від 65 років, працівники критично важливих структур державної безпеки, вчителі та працівники сфери освіти;
  4. у четвертому етапі — люди віком від 60 років, люди з хронічними захворюваннями, особи, що працюють та відбувають покарання в місцях обмеження волі;
  5. українці віком від 18 до 59 років, які не входять до зазначених цільових груп, зможуть вакцинуватися на п’ятому етапі.
Як ще можна записатися на вакцинацію

Як повідомив голова парламентського комітету з питань здоров’я нації Михайло Радуцький, українці зможуть записатися на вакцинацію не лише через застосунок «Дія» або через гарячу лінію, але і через сімейного лікаря або сайт Міністерства охорони здоров’я.

Він також закликав людей записуватися в черги, оскільки кампанія з вакцинування просувається занадто повільно.

«Вакцина є, мобільні бригади готові, пункти щеплення працюють, однак значна частина людей із груп ризику відмовляються від щеплення. Деякі вважають, що вже перехворіли, і вакцина їм вже не потрібна. Хтось став жертвою антивакцинальної інформаційної кампанії», – зазначив він. А також наголосив, що насправді вакцина є безпечною і наразі в Україні не зафіксовано жодного випадку важких побічних ефектів: алергічних реакцій, втрати свідомості тощо.

Радуцький також зауважив, що записуватися на вакцинацію потрібно ще й тому, що якщо хтось із групи ризику відмовиться від щеплення, у громадян з наступної групи з’являється можливість вакцинуватись.

ФОТО – 24 канал

Читайте також:

  1. У броварській лікарні прищепили від COVID-19 перших медиків на Київщині. Відео

  2. Із 24 лютого Бровари – у «жовтій» карантинній зоні. Які заборони залишаються

  3. COVID-19: коли, якими вакцинами та як прищепитися пересічному українцю

  4. Чернівецька область із 1 березня – у «червоній» карантинній зоні

Поділіться.

Залиште відповідь