В Україні запровадять електронні трудові книжки

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Верховна Рада на засіданні 5 лютого в другому читанні ухвалила законопроект щодо переходу на електронні трудові книжки. Інформацію про це розміщено в профільному виданні Верховної Ради — Урядовому кур’єрі.

Упродовж п’яти років відбуватиметься перехідний період для включення до Державного реєстру відомостей з паперових трудових книжок про трудову діяльність працівника. У цей час можна використовувати як паперову трудову книжку, так й електронну форму вже наявних або внесених відомостей про трудову діяльність.

Наповнення відомостей відбуватиметься:

  • як роботодавцем, так і безпосередньо застрахованою особою;
  • через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України у вигляді сканованих або оцифрованих копій  документів (трудової книжки, довідок тощо) з обов’язковим накладанням страхувальником або застрахованою особою електронного підпису.

Після внесення роботодавець зобов’язаний видати оригінал паперової трудової книжки працівникові на руки під підпис.

Також цим законопроєктом запроваджується можливість автоматичного призначення пенсії зі збереженням за особою права відстрочення виходу на пенсію. Водночас, зазначається, що у разі перенесення призначення пенсії та продовження перебування у трудових відносинах, розмір пенсії підвищуватиметься на 0,5–0,75 %.

ФОТО – Профспілка працівників освіти і науки України

Читайте також:

  1. Позичальників захищатимуть від колекторів – Рада підтримала законопроєкт у першому читанні. ВІДЕО

  2. Військовим збільшили одноразову допомогу при укладанні першого контракту зі ЗСУ

  3. Кому держава компенсуватиме електроопалення

  4. Право на зброю: за крок до легалізації

Поділіться.

Залиште відповідь