Право на зброю: за крок до легалізації

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Комітет з питань правоохоронної діяльності на засіданні 20-го січня ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти за основу законопроект № 4335 «Про обіг цивільної вогнепальної зброї та бойових припасів до неї», напрацьований робочою групою Комітету. Про це йдеться на офіційному вебпорталі парламенту України.

Що пропонується?

Законопроектом планується встановити наступні категорії цивільної вогнепальної зброї:

 • А – автоматична вогнепальна зброя;
 • В – гладкоствольна короткоствольна вогнепальна зброя (травматична);
 • С – короткоствольна вогнепальна зброя;
 • D – довгоствольна вогнепальна гладкоствольна зброя;
 • Е – довгоствольна вогнепальна нарізна і комбінована вогнепальна зброя.

За аналогією з Посвідченням водія, пропонується запровадити Посвідчення власника зброї, у якому зазначаються категорії зброї, яку може набути власник Посвідчення. Крім цього,  на кожну одиницю зброї хочуть запровадити технічний паспорт, у якому зазначаються відомості про власника та серійний номер зброї.

Хто матиме право на отримання Посвідчення власника зброї?

Таке право матимуть дієздатні громадяни України, які:

 • не мають медичних протипоказань;
 • не мають судимості, що погашена чи знята у встановленому законом порядку за злочини передбачені Розділами І, ІІ, ІІІ, ІV, VІ, ІХ, ХІІ, ХІІІ, ХІV, XV, XVII, XVIII, ХІХ, ХХ Особливої частини Кримінального кодексу України (крім реабілітованих);
 • не притягалися до адміністративної відповідальності протягом останнього року за частиною третьою, четвертою статті 126, статтями 130, 172 (19), 172 (20), 173, 173 (2), 173 (3), 174, 183 (1), 184 (3), 185, 186, 186 (8), 187, 190-195 (6), 203, 203 (1), 204 (1), 204 (2)-204 (4) Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Що ще пропонують запровадити?

Також пропонується:

 • запровадити обов’язкове страхування цивільної відповідальності за шкоду, яка може бути заподіяна третій особі або її майну внаслідок володіння, зберігання чи використання зброї;
 • запровадити Єдиний державний реєстр цивільної зброї, встановити засади його ведення;
 • запровадити курси з вивчення матеріальної частини зброї, правил поводження з нею та її застосування;
 • визначити заборонені до цивільного обігу вогнепальну зброю, бойові припаси до неї, частини зброї та додаткове обладнання до зброї;
 • врегулювати питання набуття у власність юридичними особами цивільної вогнепальної зброї та бойових припасів до неї, спадкування цивільної вогнепальної зброї та бойових припасів, зберігання цивільної зброї та бойових припасів, застосування цивільної вогнепальної зброї для захисту тощо;
 • встановити загальні засади ведення спеціального обігу вогнепальної зброї та бойових припасів і діяльності стрілецьких тирів і стрільбищ.

Окремим законопроєктом №4336 народні депутати пропонують внести зміни до Кодексу адмінпорушень і Кримінального кодексу.

Зокрема, згідно зі змінами до Кодексу адмінпорушень, громадянина можуть позбавити права володіння цивільною зброєю від трьох до п’яти років або до 10 років у разі систематичного порушення порядку користування цим правом.

Зазначимо, що ініціаторами цього законопроєкту стали 43 народних депутата IX скликання. Серед них – Микола Галушко – нардеп, який влітку 2019 року був обраний броварчанами на 97 виборчому окрузі.

ФОТО – Андрій Захарченко

Читайте також:

 1. Микола Галушко – новий нардеп від Броварів. Як і за кого проголосували місто та округ
 2. Стрілянина в Броварах: конфлікт між «маршрутниками» та «нелегалами»? ФОТО, ВІДЕО
 3. Зберігав боєприпаси і вибухівку – тепер може сісти на 7 років

 4. Озброєння, техніка і новий спортзал броварських спецпризначенців. ФОТОРЕПОРТАЖ

Поділіться.

Залиште відповідь