«Фелікс Енерджи»: унікальну земельну ділянку віддають без конкурсу одній компанії

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Комісія з земельних питань мала підтримати проект рішення про надання ТОВ «Фелікс Енерджи Груп» земельної ділянки площею майже у 2 га. для будівництва та обслуговування об’єкту енергетичної інфраструктури — підприємства з виробництва електричної та теплової енергії міста. Проте за півгодини обговорення думка щодо проекту змінилася, а сам «Фелікс» зазнав недоброї слави…

Розгляд проекту не віщував нічого поганого для підприємства.

Начальник земельного відділу Леся Гудименко нагадала, що ще в лютому було звернення від компанії, потім воно розглядалося на інвестиційній раді, проводилося громадське обговорення, а на попередньому засіданні земельної комісії було ухвалене рішення про винесення питання «Фелікса» в окремий проект на сесію міської ради.

gudymenko

Леся Гудименко

Нині ТОВ «Фелікс Енерджи Груп», який уже збудував у Броварах вісім котелень на альтернативному паливі, звернувся з листом про будівництво міні-ТЕЦ на території за адресою бульвар Незалежності (на межі із вулицею Щолківська, поблизу ТОВ «Атлант). Аукціон на земельну ділянку у майже 2 га. не проводився, оскільки, як пояснила пані Гудименко, об’єкти інженерної інфраструктури надаються без аукціону.

«Першою ластівкою» у тому, що рішення просто так не буде підтримано, стали слова депутата Вадима Андрієвського (РПЛ), що цікаво було б дізнатися — а скільки б місто отримало б коштів у бюджет, якби ділянку у 2 га. у топовому (на переконання Андрієвського) місці виставили б на аукціон.

Далі Андрієвський поцікавився — а якщо там будують ТЕЦ, то чи проводилося на тій території громадське обговорення? «А ось це вже цікаво!», — підтримав колегу депутат Володимир Опалько («Солідарність»).

Пані Гудименко поспішила зазначити, що у залі знаходиться представник компанії, на що отримала зауваження від все того ж Андрієвського: «По громадському обговоренню компанія повинна була надати Вам якісь документи!». А на спробу представника компанії щось сказати, відрізав: «Повинні бути документи у виконкомі. Те, що є бумажка у Вас — це дуже добре!».

Коли ж представник «Фелікса» зазначив, що проходило обговорення на сайті Броварської міської ради, депутати зауважили, що процедура обговорення має бути іншою — призначення часу, місця, куди приходять люди і обговорюють ситуацію або питання.

feliks

Представник ТОВ “Фелікс Енерджи Груп”

Андрієвський дозволив собі припустити, що це буде таке ж виробництво, як на Незалежності і на вулиці Симоненка, де люди «три-чотири роки не можуть навіть вікна відчинити через сморід, який йде від котелень». Представник «Фелікса» поспішив запевнити, що всі технічні недоліки вже усунули.

Також представник «Фелікса» повідомив, що як соціальний внесок у розвиток міста, компанія може взяти на себе реконструкцію басейну «Металург», і при цьому усім малозабезпеченим та соціально незахищеним верствам населення може зробити безкоштовний вхід. На що депутат Леонід Черепейнік («Солідарність») нагадав, що у місті є два басейни — «Купава» і КП ОзРЦ, які не заповнюються повністю, тож чи є сенс вкладати кошти у басейн, і яка буде у дітей мотивація туди їздити. Ще один депутат, Володимир Опалько, додав, що район Промзони і так перевантажений викидами небезпечних речовин і зазначив, що було б краще, якби реконструювали басейн «Хвиля».

«Те, що ви будете годувати жителів запахами «амброзії» — це однозначно, але нам потрібні документальні висновки. Інституту Марзєєва я не вірю, оскільки вважаю, що там ці висновки можна купити. Боюся, що підприємство буде просто «травити» місто небезпечними викидами», — висловив свою позицію Володимир Опалько.

Депутат запропонував питання відкласти до вивчення, а його колеги висловили переконання, що земельну ділянку потрібно виставити на аукціон з метою максимальної вигоди для міста.

Найцікавішим в обговоренні став виступ голови фракції «Самопоміч» Андрія Василенка. Як повідомив депутат, по-перше, ділянка знаходиться по шляху комунікацій, які йдуть на один із ключових мікрорайонів міста, по-друге, сама ділянка унікальна, бо знаходиться в районі промзони і на цій території і можливість під’єднатися до великих мереж.

На переконання Василенка, проблемою забезпечення міста теплом має займатися КП «Броваритепловодоенергія». І тут у міста є два варіанти: винайти самому кошти і побудувати нову ТЕЦ, але виникає питання — де взяти кошти і фахівців? Або ж залучити уже готових спеціалістів, як от із «Фелікса», але чому розглядається лише один варіант і саме з цією компанією?

За словами Василенка, він зробив витяг інформації — звідки у «Фелікс Енерджи Груп» можуть бути гроші.

Виявляється, як повідомив депутат, компанією володіє особа (він же є і директором, і засновником), яка ще в 2012 році шукала собі роботу на 8 тис. грн. Представник «Фелікса» відразу ж почав захищатися: «…а що, обов’язково директор має бути інвестором?» На що Василенко наголосив, що директор є засновником компанії, і що важливо — ще три-чотири роки тому шукав роботу на відносно невелику зарплату. Представник «Фелікса» тут же почав говорити про кошти, які були вкладені в місто на соціальні проекти, зокрема назвав суму у 2 млн грн, а в будівництво об’єкту — 50.

vasylenko

Андрій Василенко

Далі Василенко повідомив, що вже подав кілька запитів на інформацію і у нього виникли припущення, що діяльність компанії («Фелікс Енерджи Груп») є нічим іншим, як спробою легалізувати бізнес особи, яка вже давно не живе в Україні, оскільки після відомих в країні подій 2014 року вона змушена була залишити країну.

«Я не можу зараз довести це фактами, і ми зараз працюємо над цим документально, але у нас є інформація про те, що «Фелікс Енерджи Груп» проходить по одній із кримінальних справ», — сказав Андрій Василенко.

Саме ця фраза викликала ефект бомби: у депутатів здивування і зацікавленість, а у представника компанії обурення, що «Фелікс» нібито безпідставно звинувачують. На що представник «Самопомочі» уточнив, що він не звинувачує компанію, а говорить про те, що документи «Фелікс Енерджи Груп» фігурували в одній із виїмок по кримінальній справі.

Далі депутат зазначив, що навіть така інформація ще не є підставою для відмови, на що представник компанії відмахнувся — «та ви вже нас звинуватили привселюдно, а тепер кажете — це ще не підстава для відмови».

Василенко поцікавився, чому компанія, яка позиціонує себе як чесну і прозору, не озвучує своїх засновників і інвесторів? Представник «Фелікса» відповів, що в Україні небезпечно озвучувати відкрито, що ти людина з великими грошима, на що отримав контраргумент: «у будь-якій країні світу небезпечно відкрито заявляти, що ти людина з грошима»:

Представник «Фелікса»: — Ви погоджуєтеся, що компанія має право не афішувати своїх засновників і те, що в них є великі кошти?

Депутат Василенко: — Погоджуюся. Питання в тому, чи погоджуємося ми давати можливість таким людям інвестувати в місто.

Ще один депутат, Володимир Опалько, зазначив, що хоча компанія і має право на земельну ділянку без конкурсу, оскільки підпадає під певну категорію виробників, однак у неї на сьогодні немає готового проекту будівництва (сам представник «Фелікса» повідомив, що проект коштує 200 тисяч євро).

У підсумку земельна комісія ухвалила рішення — відмовити у наданні користуватися на умовах оренди ТОВ «Фелікс Енерджи Груп» земельною ділянкою площею 1,9 га., оголосити на неї аукціон серед енергетичних компаній, а інвестиційній раді спільно з КП «Броваритепловодоенергія» надати пропозиції по умовах конкурсу.

Цікаво, що сам Василенко відмовився підтримувати у такому форматі рішення, пояснивши тим, що питання може відкластися надовго і земельна ділянка просто буде стояти порожньою наступні кілька років.

Його колеги погодилися, що потрібно встановити на цей конкурс часові обмеження. А саме: якщо за три місяці з моменту оголошення конкурсу не з’явиться інших компаній, тоді уже розглянути питання про надання ділянки саме «Феліксу».

Поділіться.

Залиште відповідь