Феномен хвороби Лайма: вже несезон, але лікарі знову фіксують кліщову інфекційну недугу в людей

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Протягом останніх двох тижнів серед жителів Броварів знову почали траплятися випадки кліщового бореліозу, також відомого як хвороба Лайма. А загалом за 2018 рік зареєстрували 23 інфікованих містян і лише одного жителя району. Кліщі кусають людей переважно у лісі під містом. Про це йдеться в інформації від броварського районного відділу лабораторних досліджень.

Як зазначено в останніх звітах установи, минулого тижня випадок ураження бореліозом встановили в однієї дитини, яка відвідує садок «Золотий ключик». Де саме стався укус – невідомо. Іще два інфікування (дорослі) сталися із 26 жовтня по 1 листопада у броварському лісі та в Козелецькому районі, що на Чернігівщині. Діагнози підтвердили лабораторно в усіх випадках.

Завідувач відділення організації епідеміологічних досліджень установи Василь Сич також вказує, що інфікування хворобою Лайма були зафіксовані і цього тижня. Однак ця інформація поки що попередня та не підтверджена лабораторно. Деталей найостанніших випадків лікар наразі не розповідає.

Зі слів Василя Сича, випадки укусів реєструють після звернень пацієнтів до лікарів. Інкубаційний період бореліозу, тобто час від інфікування до появи перших симптомів, становить 21 день. І часто далеко не всі постраждалі приходять до медиків за фактом укусу, не дочекавшись симптомів. Лікар звертає увагу, що хворобу Лайма значно легше вилікувати, звернувшись до фахівців вчасно. Адже у випадку тривалого зволікання у пацієнтів починаються серйозні проблеми із суглобами.

У броварському районному відділі лабораторних досліджень також наводять статистику. За цей рік у місті уже зареєстровано 23 випадки інфікування хворобою Лайма. У той час як у Броварському районі – лише один випадок. Про причини такої диспропорції лікарі говорять лише здогадками.

Василь Сич припускає, що, можливо, саме мешканці міста найчастіше відвідують ліс, через що і натрапляють на кліщів. Нерідко укуси трапляються саме в броварському лісі. Також непоодинокі випадки є у парку «Перемога». Водночас реєструвалися випадки і на городах.

Як зазначають у Міністерстві охорони здоров’я України, піки активності кліщів щороку припадають на квітень – травень і серпень – вересень. Не всі кліщі є заразними та переносять бореліоз. Проте інші кліщі можуть інфікувати людину також вірусним енцефалітом, марсельською гарячкою тощо.

Поділіться.

Залиште відповідь