Фірма «прогоріла» на пошитті респіраторів і не виплатила працівникам зарплати

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ця історія про те, як підприємці вирішили під час карантину відкрити новий бізнес та підзаробити на затребуваному – респіраторах. Однак бізнес «не пішов», а працівники підприємства за свою роботу вчасно не отримали обіцяної плати. Наразі люди намагаються всіляко витребувати в керівництва фірми своє зароблене, тож «стукають» в усі можливі інстанції. Написали і в «Трибуну-Броварів». Та директор ТОВ «Дайнемік Медікал Ворд» «відхрещується» від людей і переконує: до жінок, які звернулися до журналістів, не мають ніякого стосунку, адже вони в їхній фірмі не працювали і не працюють.

У Броварах на Вокзальній, 24 столичне товариство «Дайнемік Медікал Ворд» із весни орендує будівлю під виробництво респіраторів. Для цього найняли на роботу місцевих мешканців. Деякі з них залишилися під час карантину у вимушеній відпустці, деякі – намагалися влаштуватися на більш прибуткову і постійну  роботу. Одні з таких – Галина, яка до карантину працювала флористкою, Валентина – дизайнеркою-менеджеркою, Інна – вихователькою в дитсадку. Жінки пройшли на фірмі дводенне безкоштовне стажування, а потім відбулися перші ознайомчі збори.

Як розповіли жінки, 22 червня працівникам підприємства – а це близько 35 осіб, засновники ТОВ, серед яких був й іноземець, ознайомили з інформацією про умови роботи, зарплату в фірмі, в яку їх офіційно працевлаштовують  – ТОВ «Дайнемік Медікал Ворд» (засновник – Олександр Клименко, директор – Руслан Василіцев). Для цього працівники, як і годиться, написали заяву на зарахування на роботу, заповнили анкету та менеджерці з персоналу віддали трудову і медичну книжки.

На новій роботі жінкам, як і всім іншим працівникам, обіцяли зарплату в 15 тис. грн. Якщо, звичайно, відпрацюють 15 змін і виконуватимуть норму. Так, операторка Інна за зміну мала прикріпити «вушка» до 3 тис. респіраторів, пакувальниця Валентина – запакувати щонайменше 5 тис. таких захисних масок.

"кинули" на пошитті респіраторів

"кинули" на пошитті респіраторівЗа словами жінок, позаяк у червні на підприємстві належно не працювало все обладнання, не було достатньо матеріалу, тож працівникам засновники фірми повідомили про оплату за кожну нічну та денну зміни, які тривали по 12 год, дещо менше від обіцяного – по 850 грн. При цьому, стверджують жінки, в умовах карантину вони працювали фактично в антисанітарії, адже не мали ні шапочок, ні змінного взуття, ні спецодягу і лише один антисептик на 35 осіб.

"кинули" на пошитті респіраторів

Приміщення, де відбувалося пошиття респіраторів

"кинули" на пошитті респіраторівАле керівництво обіцяло згодом забезпечити всім необхідним. Жінкам сподобався колектив та атмосфера і вони планували залишитися працювати на постійній основі.

Однак із 26 червня, кажуть жінки, підприємство раптово припинило свою діяльність. «Спочатку сказали не виходити на нічну зміну, бо не було достатньо матеріалу», – каже Валентина.  Директор підприємства обіцяв, що вже завтра робота відновиться, розповідає жінка, однак минуло завтра, післязавтра, тиждень, три, але підприємство не запрацювало, а зарплата затримувалася. «У відповіді на численні дзвінки та повідомлення у вайбері Руслан Василіцев  продовжував обіцяти нам віддати зарплату і називав різні причини її затримки, серед яких – на респіратори значно знизився попит», – розповідають далі жінки.

Та працівники не бажають чути ніяких виправдань і хочуть отримати своє, зароблене, адже всього за час роботи зробили щонайменше 171 тис.600 респіраторів, а це  – 286 коробок.

Так, Інна відпрацювала 10 змін, Галина та Валентина  –  по 9 змін, за що мають отримати 8 500 грн та 7 650 грн відповідно. Сумарна ж заборгованість за зарплатою лише 5 працівників складає 40 800 грн.

17 липня працівники фірми зібралися біля підприємства, щоб почути від керівництва, коли ж, нарешті, запрацюють (і чи це буде взагалі) та коли їм виплатять зарплату. Однак до них жоден представник фірми з поясненнями не прийшов. Тож люди написали звернення на ім’я керівника броварської місцевої прокуратури, в поліцію та міському голові з проханням провести перевірку за обставинами, що склалися.

"кинули" на пошитті респіраторів

Біля підприємства

"кинули" а пошитті респіраторів

"кинули" на пошитті респіраторівСвоєю чергою директор ТОВ «Дайнемік Медікал Ворд» Руслан Василіцев журналістам «Трибуни» повідомив, він не має ніякого стосунку до працівників, які звернулися до журналістів, адже вони «не оформлені в його на підприємстві, а на іншому, яке по-іншому називається», тож мають із приводу зарплати та трудових книжок звернутися саме туди. Куди ж саме – не повідомив, адже люди «знають, на яке підприємство писали заяви для прийняття на роботу». При цьому омовився, що затримка із зарплати не значна, і до нього ніхто не звертався офіційно, щоб забрати трудові книжки. Та обіцяв «сконтактувати» журналістів із засновниками фірми. Однак це була лише чергова обіцянка.

Згідно з даними аналітичної системи Юконтрол, товариству «Дайнемік Медікал Ворд» – майже 4 роки. За останній рік  фірма змінила назву, засновників, керівника та напрямок діяльності. Серед засновників – Олександр Іванович Клименко, мешканець села Крюківщина, що на Київщині; киянин Лю Юйдань та ТОВ  «Консь’єрж Дістріб’юшн». Наразі основний вид діяльності  ТОВ – виробництво іншої продукції.

Замість післямови: Галина вірить, що фірма все ж виплатить їй зароблене, а ще сподівається, що продовжить працювати на цьому підприємстві. Своєю чергою Валентина та Інна прагнуть якнайшвидше отримати гроші й більше не мати справи з недобросовісними працедавцями, яких називають «шахраями».

Фото – надані працівницями підприємства

Поділитись

Про Автора

Броварчанка, журналіст "Трибуна-Бровари"

Leave A Reply