Фізична активність у вільний час пов’язана з нижчим ризиком для 13 видів раку – переконують у Благодійному фонді допомоги онкохворим «Інна», посилаючись на дослідження фахівців.
Благодійний фонд допомоги онкохворим «Інна» на своєму сайті регулярно публікує важливі матеріали, пов’язані з профілактикою раку, які об’єднані в кілька розділів: «Суспільство і рак», «Медицина і рак», «Релігія і рак», «Психоонкологія, «Відеотека», «Питання харчування».
Одне з досліджень, про яке повідомлено на сайті в розділі «Суспільство і рак», проводилося фахівцями Національного інституту раку США, Американського онкологічного товариства і Гарвардської школи громадської охорони здоров’я. Його результати опубліковані в кінці минулого року на сайті відомого Journal of Clinical Oncology.
У дослідженні, яке проводилося протягом 10 років, узяло участь 755 459 дорослих (із них 53% жінки) віком 32-91 рік, які не мали онкозахворювання на момент початку експерименту.
Так, під час експерименту було відмічено, що учасники, які дотримуються вказаних обсягів активності 7, 5-15 МЕТ годин / тиждень, або 2,5 – 5,0 годин активності помірної інтенсивності, наприклад, швидка ходьба, менш схильні до розвитку раку.
МЕТ – одиниця виміру метаболізму (метаболічного теплообміну, один met є метаболізм сидячої людини в стані спокою і дорівнює 58,15 Ватта на квадратний метр (Вт / м2) або 13,89 калорії в секунду на квадратний метр (кал / м2 · с), незалежно від розмірів цієї людини
Наприклад, у чоловіків рак ободової кишки нижчий на 8% -14% , рак грудей – на 6% -10%, рак ендометрія – на 10% -18%, рак нирок – на 11% -17%, мієлома – на 14-19%, рак печінки – на 18-27% і неходжкінська лімфома – на 11% -18% (зокрема в жінок).
Дослідники стверджують, що фізична активність у вільний час пов’язана з нижчим ризиком для 13 видів раку. Поки вчені не дають точної відповіді, чому більш активні фізично люди рідше хворіють на рак, але статистика – річ точна і вперта.
Висновок дослідників категоричний – медики і фахівці в галузі суспільної охорони здоров’я повинні заохочувати дорослих підтримувати фізичну активність на рекомендованих рівнях для зниження ризику множинних ракових захворювань, зазначено у матеріалі.
До речі, це не обов’язково мають бути заняття спортом. Швидка ходьба, танці, ігри – все те, що є активним відпочинком.
Як зазначено в матеріалі, це дослідження переконливо доводить життєву необхідність та значимість реабілітаційної програми, що проводить Фонд «Інна» спільно з Броварською міськрадою.
Читайте також: