Фізично активні люди значно рідше хворіють на рак – дослідження

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Фізична активність у вільний час пов’язана з нижчим ризиком для 13 видів раку – переконують у Благодійному фонді допомоги онкохворим «Інна», посилаючись на дослідження фахівців.

Благодійний фонд допомоги онкохворим «Інна» на своєму сайті регулярно публікує важливі матеріали, пов’язані з профілактикою раку, які об’єднані в кілька розділів: «Суспільство і рак», «Медицина і рак», «Релігія і рак», «Психоонкологія, «Відеотека», «Питання харчування».

Одне з досліджень, про яке повідомлено на сайті в розділі «Суспільство і рак», проводилося фахівцями Національного інституту раку США, Американського онкологічного товариства і Гарвардської школи громадської охорони здоров’я. Його ​​результати опубліковані в кінці минулого року на сайті відомого Journal of Clinical Oncology.

У дослідженні, яке проводилося протягом 10 років, узяло участь 755 459 дорослих (із них 53% жінки) віком 32-91 рік, які не мали онкозахворювання на момент початку експерименту.

Так, під час експерименту було відмічено, що учасники, які дотримуються вказаних обсягів активності 7, 5-15 МЕТ годин / тиждень, або 2,5 – 5,0 годин активності помірної інтенсивності, наприклад, швидка ходьба, менш схильні до розвитку раку.

МЕТ  – одиниця виміру метаболізму (метаболічного теплообміну, один met є метаболізм сидячої людини в стані спокою і дорівнює 58,15 Ватта на квадратний метр (Вт / м2) або 13,89 калорії в секунду на квадратний метр (кал / м2 · с), незалежно від розмірів цієї людини

Наприклад, у чоловіків рак ободової кишки нижчий на 8% -14% , рак грудей – на 6% -10%, рак ендометрія – на 10% -18%, рак нирок – на 11% -17%, мієлома – на 14-19%,  рак печінки – на 18-27% і неходжкінська лімфома –  на 11% -18% (зокрема в жінок).

Дослідники стверджують, що фізична активність у вільний час пов’язана з нижчим ризиком для 13 видів раку. Поки вчені не дають точної відповіді, чому більш активні фізично люди рідше хворіють на рак, але статистика – річ точна і вперта.

Висновок дослідників категоричний – медики і фахівці в галузі суспільної охорони здоров’я повинні заохочувати дорослих підтримувати фізичну активність на рекомендованих рівнях для зниження ризику множинних ракових захворювань, зазначено у матеріалі.

До речі, це не обов’язково мають бути заняття спортом. Швидка ходьба, танці, ігри – все те, що є активним відпочинком.

Як зазначено в матеріалі, це дослідження переконливо доводить життєву необхідність та значимість реабілітаційної програми, що проводить Фонд «Інна» спільно з Броварською міськрадою.

Читайте також:

  1. Епідемія ожиріння: наслідки – хвороби серця і онкологія
  2. #ВАРТОЖИТИ – безкоштовний кол-центр для онкопацієнтів просить про підтримку
  3. Знижений рівень лімфоцитів сигналізує про ризик передчасної смерті – ДОСЛІДЖЕННЯ
  4. Вітамін С: проти раку і COVID-19?
Поділіться.

Залиште відповідь