Гаражний кооператив «Лагунова 2015» отримав в оренду земельну ділянку і «переїжджає»

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Своїм рішенням від 9 липня депутати міськради надали гаражному кооперативу «Лагунова 2015» в оренду довгоочікувану земельну ділянку, відтак близько 170 гаражів «переїде» на вул. Залізничну, 5-5-А.

Ще у листопаді 2016 р. спецвідділ із контролю за благоустроєм міста, виконуючи рішення виконкому міської ради, розпочав демонтаж самовільно встановлених гаражів. Тоді роботи відбувалися зі скандалом, одна людина навіть потрапила до лікарні.

Протягом трьох років члени гаражного кооперативу «Лагунова 2015» добивалися в міській раді дозволу на оренду земельної ділянки на вул. Залізнична, 5-5-А, щоб  близько 170 металево-розбірних конструкцій, які розташовані на вулицях М. Лагунової, Короленка, Героїв УПА, Київській та Симона Петлюри, винести з центру міста.

гаражі на М. Лагунової

Гаражі на вул. М. Лагунової

гаражі на М. Лагунової

Гаражі на вул. М. Лагунової

гаражі на М. Лагунової

Гаражі на вул. М. Лагунової

Однак земельна комісія відмовлялася надати їм в оренду землю під гаражний кооператив, аргументуючи, що земельну ділянку можна було б виставити на відкритий аукціон і заробити для місцевого бюджету кошти, а її просять надати тим, хто свого часу вчинив самозахоплення землі, розмістивши там свої конструкції самовільно.

  1. Більше сотні власників гаражів хочуть земельну ділянку під кооператив на Залізничній
  2. Власникам самовільно встановлених гаражів відмовили у створенні кооперативу на вулиці Залізничній

Власники гаражів та міська влада довго шукати «компроміс», навіть досягнули усної домовленості підписати Меморандум, але на цьому все і зупинилося. Аж до серпня минулого року, коли під час засідання земельної комісії депутати вирішили змінити підхід до розташування в місті незаконних гаражів раз і назавжди, і надати протокольне доручення апарату ради підготувати та винести рішення на сесію щодо скасування Положення про встановлення збірно-розбірних металевих гаражів на прибудинкових територіях.

Тож через три роки, нарешті, «лід зрушився». Як зазначено в рішенні міської ради, виділити в оренду ділянку під гаражний кооператив рекомендувала постійна комісія з питань земельних відносин, будівництва та архітектури міської ради.

9 липня депутати міськради затвердили проєкт землеустрою відведення земельної ділянки площею 0,8700 га на вул. Залізнична, що розташована на землях житлової та громадської забудови, і передають її гаражному кооперативу «Лагунова 2015» для обслуговування збірно-розбірних металевих гаражів на умовах оренди на 5 років.

За три роки на цій земельній ділянці так і не вдалося місту заробити, а сама територія ще більше заросла чагарником та стала сміттєзвалищем. Тож протягом двох місяців гаражний кооператив має відшкодувати комунальникам «втрати лісогосподарського виробництва» в сумі 14 767,92 грн, адже чагарники та сміття треба прибрати.

Частина гаражів із кооперативу «Лагунова 2015» мають «переїхати» на нову земельну ділянку до 1 вересня поточного року, іншим час відтерміновано фактично до кінця жовтня.

До 9 вересня кооператив має укласти з містом договір оренди землі.

гаражні на вул. Залізнична

Вул. Залізнична

гаражі на вул. Залізнична

Вул. Залізнична

Освоювати земельну ділянку кооперативу дозволено лише за призначенням і після державної реєстрації права на земельну ділянку та встановлення її меж на місцевості.

Після зміни нормативної грошової оцінки земель м. Бровари, міська рада має право змінювати орендну плату за земельну ділянку – це пропишуть в договорі оренди. Якщо ж орендар відмовиться сплачувати – договір розірвуть в односторонньому порядку.

Фото – Антон Раков

Читайте також:

  1. ЖЕКи саботують демонтаж гаражів довкола шкіл і садочків, – Сапожко
  2. «Кіосків» та гаражів у Броварах стане менше, а земля коштуватиме по-новому, – підсумки земельної комісії

  3. Власникам незаконних гаражів можуть виділити земельну ділянку під кооператив

  4. У 2017 році в Броварах демонтували близько 70 незаконно встановлених гаражів, лишається – «ще багато»

  5. «Гаражний» Меморандум як спроба розчистити території під багатоповерхівки?

  6. Місія “Патріот”: гаражний кооператив отримав півгектара
Поділіться.

Залиште відповідь