«Гаражний майдан»: власники вимагають позачергової сесії та готують «групи швидкого реагування»

Pinterest LinkedIn Tumblr +

19 листопада у Броварах на головній площі міста — Майдані Свободи — відбувся своєрідний «гаражний Майдан». Близько ста власників гаражів зібралися на мітинг проти демонтажу гаражів у місті.

Учасники зібрання обговорили звернення до міської влади і голови міськради Ігоря Сапожка щодо надання земельної ділянки для власників гаражів, де можна було б створити кооператив, з конкретними реквізитами — площа, адреса, тощо.

Звучали пропозиції написати колективну скаргу в правоохоронні органи про те, що під час демонтажу металевих конструкцій         усі речі, обладнання, усе, що знаходилося в гаражах, комунальники викидали просто як непотріб.

У бесіді з кореспондентом «Трибуни-Бровари» учасники мітингу скаржилися на те, що демонтаж гаражів працівниками спецвідділу з контролю за благоустроєм здійснюється «без розбору», тобто, демонтують усі гаражі підряд, не розбираючись — чи є дозвільні документи чи немає, гараж це інваліда чи ні.

А ось в. о. начальника спецвідділу Олег Єжаков розповів «Трибуні-Бровари», що демонтують ті чи інші гаражі на основі електронного реєстру, який є у земельному відділі міськради та управління архітектури і будівництва. «Жодного гаража ми не демонтуємо незаконно. З нами на місце постійно виїжджають представники земельного відділу і управління архітектури, з якими ми чітко бачимо — які гаражі підлягають демонтажу, а які — ні. Покажіть мені хоч одного інваліда або пільговика, якому ми демонтували гараж. Якщо у якогось пільговика не оформлені належним чином документи або завершився термін оренди, ми підказуємо, що треба йти в земельний відділ чи писати заяву або оформляти документи. І жодного гаража не демонтуємо незаконно», — сказав Єжаков.

Учасники мітингу та ініціатори заходу, зокрема, депутат міськради Олексій Здоровець, вирішили створити своєрідні «мобільні групи швидкого реагування», які будуть «оперативно реагувати на демонтаж гаражів». Прямо на Майдані почали формувати списки бажаючих вступити в такі формування.

На уточнююче запитання кореспондента — наскільки такі групи діяти законно, чинячи спротив комунальникам та якою буде діяльність таких «мобільних груп»? — учасники заходу запевнили, що діятимуть в рамках закону і не будуть застосовувати фізичну силу. «Стати «живим щитом» і не дозволяти демонтувати гаражі, законом не заборонено», — сказали учасники мітингу.

Мітингарі підписали колективне звернення до міського голови Ігоря Сапожка з проханням винести на позачергову сесію міської ради питання щодо скасування рішення виконкому від 1 грудня 2015 року «Про демонтаж самовільно розміщених (встановлених) об’єктів в місті Бровари».

garazh-zvernennya-2

Очікується, що ініціативна група зареєструє звернення, під яким підписалося кілька десятків власників гаражів, у понеділок 21 листопада в апараті міської ради.

https://www.youtube.com/watch?v=-0mz2xgTonY

Поділіться.

Залиште відповідь