«Гаражний» Меморандум як спроба розчистити території під багатоповерхівки?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

У четвер, 2 березня, о 16.00 відбудеться засідання, на якому буде узгоджений проект Меморандуму між власниками гаражів, встановлених без дозвільних документів, а 3 березня буде укладений сам документ.

Таку надію висловили під час засідання 1 березня власники металевих конструкцій та представники міської влади.

На 2 березня готується проект Меморандуму, який передбачає такі статті:

  1. Броварська міська рада та її виконавчі органи призупиняють демонтаж гаражів до розгляду на сесії питань про виділення земельних ділянок для розміщення гаражів та спливу наданого терміну на перенесення гаражів.
  2. Броварська міська рада Київської області підтримує прагнення гаражного кооперативу «Лагунова 2015» у відведенні земельної ділянки по вул. Залізничній в м. Бровари Київської області (далі по тексту – земельна ділянка – 1).
  3. Броварська міська рада Київської області зобов’язується вивчити та розглянути на сесії питання відведення земельної ділянки для розміщення гаражів, що знаходиться в районі кладовища, в м. Бровари (далі по тексту – земельна ділянка – 2).
  4. Броварська міська рада за необхідності напрацьовує маршрут громадського транспорту до гаражних кооперативів.
  5. Сторони домовились про створення гаражного кооперативу (юридичну реєстрацію) в двомісячний термін для подальшого оформлення права користування земельною ділянкою – 2 (покладається на власників металевих споруд, що незаконно розміщені на території міста Бровари, відповідальний – Дубонос Дмитро Анатолійович).
  6. Власники металевих споруд, що незаконно встановлені на території міста, зобов’язуються протягом двох місяців з дати підписання договорів оренди земельних ділянок власними силами здійснити перевезення гаражів на виділені земельні ділянки та забезпечити прибирання територій, звільнених від гаражів. У випадку відмові перенесення незаконно розміщених гаражів протягом встановленого строку Сторони погоджуються, що вказані гаражі буде демонтовано.
  7. Сторони домовились, що звільнені території міста від гаражів використовувати в інтересах територіальної громади міста, а саме для розміщення гостьових паркомісць (з врахуванням вимог державних будівельних норм щодо розміщення стоянок в житловій забудові), зелених зон, дитячих та спортивних майданчиків, окрім територій, передбачених під житлову забудову.
  8. Про хід виконання даного Меморандуму інформувати Територіальну громаду через засоби масової інформації.

Зазначимо, що власники гаражів наполягли на двох правках:

  1. У Меморандумі не має вживатися слово «незаконні» (законність чи незаконність встановлення металевих конструкцій має встановлювати суд). Натомість має бути застосовано визначення — «встановлених без дозвільних документів).
  2. В оренді має бути зазначено, що земля під гаражний кооператив надаватиметься власникам в оренду на 49 років на некомерційній основі.

Серед громади, яка прийшла на засідання, були не лише власники гаражів, а й мешканці тих вулиць, де розташовані металеві бокси Людей хвилювало, що буде на місці знесених конструкцій.

Секретар міської ради Петро Бабич запевнив, що згідно Меморандуму, на територіях побудують спортивні та дитячі майданчики, зелені зони, гостьові паркомісця.

Але присутніх збентежила фраза у проекті Меморандуму в пункті №7: «звільнені території міста від гаражів використовувати …для розміщення… зелених зон…, окрім територій передбачених під житлову забудову».

Петро Бабич

Саме останнє формулювання «окрім територій передбачених під житлову забудову» викликало запитання у присутніх, оскільки не було зрозуміло, що ж передбачено на тих територіях і які норми регламентуватимуть такі умови з боку міської влади.

Петро Бабич порадив спиратися на діючий Генеральний план міста, а також запевнив, що Меморандум матиме юридичну силу, і у випадку, якщо міська влада порушить умову Меморандуму, та надасть дозвільні документи на будівництво багатоповерхівок, то цей Документ буде мати юридичну силу в суді. Навіть порадив звернути увагу на проект Громадський бюджет (бюджет участі), за яким громада зможе подати проекти на будівництво спортивних чи дитячих майданчиків тощо.

До речі, присутній депутат Олексій Здоровець наполягав на тому, щоб Меморандум не укладати до тих пір, поки не будуть розроблені фінальні проекти землеустрою кожної земельної ділянки, яка вивільниться після демонтажу гаражів, однак до його ідей у підсумку не дослухалися.

Під час засідання власники гаражів наголосили дати протокольне доручення провести службову перевірку щодо правомірності дій спецвідділу з контролю за благоустроєм та зовнішнім дизайном міста, оскільки на їх переконання, працівники спецвідділу діяли неправомірно, вивозили металеві конструкції у невідомому напрямку і не складали адміністративних актів. У коментарі «Трибуні-Бровари» в.о. начальника спецвідділу Олег Єжаков повідомив, що під час демонтажу гаражів, проводилася перевірка за участю представників земельного відділу, управління архітектури та спецвідділу.

«Усі акти обстеження та протоколи демонтажу гаражів у нас є. Металеві конструкції вивозилися на штрафмайданчики і вони на сьогодні майже усі повернуті власникам. Господарі гаражів могли підійти у спецвідділ, надати свої документи і ми повертали усі демонтовані конструкції», — розповів Олег Єжаков.

Під час засідання до представників влади звернувся один із власників гаражів по вулиці Грушевського. За його словами, там металеві конструкції стоять на комунікаціях і будувати будь-що просто неможливо.

«Наші гаражі стоять у своєрідному глухому куті. Там постійно не було світла, скидали сміття та ходили колотися наркомани. Ми повністю облагородили територію, прибрали сміттєзвалища, розігнали наркоманів. Зараз молоді матусі дуже вдячні, що ми взялися за ту територію і не страшно ходити до житлового масиву від дитячої поліклініки. Ми готові сплачувати належну оренду, але просимо не зносити наші гаражі. Лише не знаємо, куди звернутися», — розповів активіст. Секретар міської ради Петро Бабич пообіцяв розібратися у ситуації.

Варто зазначити, що по вулиці Героїв УПА, де зараз є скупчення гаражів і де вже розпочинався демонтаж металевих конструкцій, згідно кадастрової карти України земельна ділянка поблизу будинків №13, 15 та 17 позначена як комунальна власність для будівництва та обслуговування багатоквартирної житлової забудови.

Як територія під багатоквартирну забудову позначена ця ділянка і на діючому Генеральному плані Броварів (1999 р.).

Залишаються відкритими запитання:

чому підписантом з одного боку є міський голова Ігор Сапожко, а не міська рада?

— чому у Меморандумі про виділення земельної ділянки під гаражний кооператив не враховані інтереси людей, які б хотіли мати гараж, але при цьому не порушували законодавство, не встановлювали самовільно металеві конструкції у місті?

— чому не взята до уваги думка тієї частини громади, у якої немає гаражів, що вона думає про ситуацію загалом і про Меморандум, зокрема?

2 березня о 16.00 планується зустріч, на якій буде остаточно узгоджений текст Меморандуму.

Поділіться.

Залиште відповідь