Глава УГКЦ Святослав отримав від Сапожка книгу «Бровари на межі тисячоліть»

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Сьогодні, 13 лютого, до Броварів завітала духовна особа високого рівня в українському християнському світі — Верховний архієпископ Києво-Галицький, митрополит Київський, предстоятель Української греко-католицької церкви Святослав (Шевчук).

У Броварах в невеличкій каплиці греко-католицької церкви — Парафії Трьох Святителів, що на вулиці Незалежності, главу українських греко-католиків зустрічали парафіяни, священнослужителі храму та представники місцевої влади.

УГКЦ (1)

УГКЦ (3)

Уніатській церкві в Україні (від слова «унія» — з польської «договір», «союз») цього року виповнюється 420 років. У 1596 році Київська митрополія на території Речі Посполитої розірвала стосунки з Константинопольським патріархатом та уклала угоду з Ватиканом, за якої визнала главенство Папи Римського, основні католицькі догми, але при цього повністю зберегла православні обрядності.

Тривалий час Берестейську унію (укладена була у білоруському містечку Берестя, що знаходилося на території Речі Посполитої) подавали в історії України часів Російської імперії та Радянського Союзу як зраду частини православного духовенства в часи, коли з боку Польщі йшло окатоличення населення.

У часи Першої світової війни, коли частина Західної України відійшла до Російської імперії, а пізніше, у 30-х роках, коли Сталін та Гітлер розділили східну Європу і Західна Україна відійшла до Радянського Союзу, з боку північного сусіда проти греко-католиків тривали переслідування та репресії, аж до повної ліквідації Церкви у 1946 році.

З 1990 року почалося відродження УГКЦ, а президент України Віктор Ющенко навіть спробував змінити бачення такої події як унія, назвавши її прообразом прагнень українського народу та духовенства об’єднатися з Європою, хоча в 2000-х роках така ідея ще сприйнялася в українському суспільстві негативно.

Часи змінилися. Почали змінюватися пріоритети, Україна відкидає комуністично-більшовицьке минуле, а з ним і стереотипи, які були нав’язані сусідньою країною.

Під час Євромайдану та пізніше, в часи українсько-російського конфлікту, греко-католицька церква відійшла від основного принципу — бути поза політикою і виступати проти війни як такої у будь-яких проявах. Греко-католицька церква засудила режим Віктора Януковича, а пізніше підтримала національно-патріотичний український рух. До речі, така позиція співпала з настроями у суспільстві і за якихось два роки рейтинг та значимість української греко-католицької церкви різко виріс. Принаймні, таке упереджене ставлення як до священиків православної церкви Московського патріархату, греко-католицьких священнослужителів оминуло.

Ось і у Броварах, служителі храму вели службу не на церковнослов’янському письмі, а українською мовою, а ікони на стінах, ніби підкреслюючи любов до рідного краю, оформили у кольорах української вишиванки та національної символіки.

Завітали на вранішню службу і представники міської ради. Помітні були серед присутніх мер Броварів Ігор Сапожко та його заступник по гуманітарному напрямку Лариса Виноградова.

Сам глава УГКЦ Святослав підійшов до храму скромно, у супроводі священика, без пафосу та якоїсь помпезності.

УГКЦ (2)

УГКЦ (4)

Зустрічали його два хлопчики та дівчинка в українському традиційному вбранні (хлопчики, схоже, служать у храмі), з хлібом-сіллю та у віршованій формі побажаннями Божого благословення.

Міський голова Ігор Сапожко висловив вдячність, що духовна особа такого високого рівня завітала до Броварів і подарував книгу «Бровари на межі тисячоліть», яка писалася упродовж трьох років.

«За ці три роки змінювалося життя в нашій країні і Бровари також. Приємно, що парафіянка Броварського греко-католицького храму написала таку книгу. На сьогодні таких книг у Броварах поки що дві. Одну із них вручаємо Вам», — сказав Сапожко.

УГКЦ (9)

УГКЦ (10)

УГКЦ (13)

УГКЦ (22)

Прикметно, що приймаючи подарунок, глава церкви Святослав протягнув руку не для поцілунку, а як для світського рукостискання, однак, Ігор Васильович, відповівши на рукостискання, також і поцілував руку духовній особі.

Коли почалося служіння, міський голова ще трішки постояв при вході, слухаючи службу.

По завершенню богослужіння, отець Святослав подякував тим, хто збудував новий греко-католицький храм і освятив хрести, які будуть встановлені на його куполі. Новий храм теж називатиметься Трьох святителів.

УГКЦ (21)

Поділіться.

Коментарі закриті.