Головою Громадської ради при виконкомі обрано Авксентія Граната: знову «ручна»?  

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Головою Громадської ради при виконкомі 24 травня обрано Авксентія Граната, його заступником – Ігоря Мотузку.  Екс-начальник спецвідділу з контролю за благоустроєм міста Олег Єжаков, який програв Гранату 6 голосів, заявив, що новостворена Громадська рада – «знову для міського голови», тож він іде в опозицію. Хто вони, нове керівництво нової Громадської ради при виконкомі?

На своє перше офіційне засідання члени Громадської ради при виконкомі 24 травня збиралися довго: розпочали засідати 24 із 34 членів, ближче до середини голосував вже 31.

Як і було погоджено на установчих зборах, засідання ГР розпочав голова установчих зборів Авксентій Гранат. Власне, він і оголосив порядок денний, де серед основних питань – обрання голови зборів ГР при виконкомі, кількісного і чисельного складу лічильної комісії ГР та самого голови Громадської ради.

Авксентій Гранат

Якщо із першим та другим питанням члени ГР справилися доволі швидко, то голову Громадської ради обирали понад годину. Але про все поступово…

Члени Громадської ради фактично одноголосно головою зборів ГР обрали Авксентія Граната, який очолював і установчі збори. Кількісний і якісний склад лічильної комісії Громадської ради, порівняно з комісією установчих зборів, також не змінився: Андрій Іванов (голова), Віталій Андрієць та Наталія Березюк.

Андрій Іванов, Віталій Андрієць та Наталія Березюк

Перед тим, як обирати голову ГР при виконкомі, присутні визначилися із формою голосування. Одноголосно вирішили голосувати відкрито.

Найпершою кандидатурою на посаду голови ГР було запропоновано Авксентія Граната. Представник «правого крила» зали обґрунтував свою пропозицію тим, що «Авксентій Гранат уже вів збори і ми йому довіряємо».

“Праве крило” “за” Авксентія Граната

Представники найстаршого покоління у Громадській раді запропонували на голову людину із досвідом  – Віталія Івашковського. «Ліве заднє крило» зали хотіло бачити головою Олега Єжакова, позаяк «людина робить справи і відповідає за свої слова».

“Ліве заднє коило” – “за” Олега Єжакова

Перед тим, як остаточно визначитися з-поміж трьох кандидатів, присутні вирішили заслухати їхнє бачення роботи на посаді голови Громадської ради.

Так, Авксентій Гранат зауважив, «щоб займатися громадською роботою, має бути внутрішнє покликання», та нагадав про свій багаторічний педстаж, членство у громадських організаціях, роботу заступником голови Громадської ради Міністерства соцполітики, членство у ГР Міністерства культури та спорту. Також зазначив, що бачить два напрямки в своїй роботі – сприяння наповненню бюджету та контроль за раціональним використанням коштів. «Ми не маємо права вмішуватися в роботу влади, але маємо права вносити пропозиції та контролювати їх виконання», –  резюмував пан Гранат.

Віталій Івашковський відразу повідомив, що має дві освіти: медичну та педагогічну, кандидат педнаук, доктор філософії, академік Міжнародної академії культури безпеки, екології та здоров’я, учасник дій в Афганістані та багаторічний очільник відповідної громадської організації. У попередньому складі очолював комісію з гуманітарних питань та соціального захисту населення, яка за 2 роки провела 16 засідань. Запропонував, щоб  Громадська рада «була розбита на більшу кількість комісій і кожна комісія займалася своїми питаннями».

Віталій Івашковський

На запитання журналістів «Трибуни», які ж питання реально вдалося вирішити під час роботи в попередньому складі ГР, пан Віталій повідомив, що вдалося «підняти питання про реставрацію деяких пам’ятників та встановлення пам’ятника козакам на вулиці Козацькій. Розглянули 28 питань, із яких реакції на наші пропозиції від влади не отримали – до нас не дослухалися».

Відповідаючи на це ж запитання журналістів, Авксентій Гранат зазначив, що в такому складі, в якому була ГР минулого скликання, ніякі питання вона вирішити не могла, «бо тих людей, які могли б щось добитися, було менше». У свою чергу Олег Єжаков наголосив, що пан Гранат не може відповісти на запитання журналістів про свою роботу, позаяк не відвідував засідання Громадської ради – навіть виносилося питання про виключення його із складу ради.  Найголовнішим досягненням ради Єжаков назвав те, що голова ГР першого скликання Андрій Дворнік став членом виконкому. «Наша Громадська рада за два роки по суті нічого не зробила, бо всі питання, які потрібно було вносити, вони попередньо були погоджені з міською владою і вона не надавала нам дозволу виносити те, що їм не цікаво», – зауважив Олег Єжаков.

Олег Єжаков

Щодо своєї роботи, то, на його думку, діяльність начальника спецвідділу контролю за станом благоустрою та голови комісії з питань екології та благоустрою Громадської ради він зміг поєднати. Її результатом стало закриття понад 700 незаконних об’єктів: автозаправок, кафе, кіосків, гаражів. Власне за це, стверджує пан Олег, його і було звільнено з посади начальника спецвідділу. Також зазначив, що і ця Громадська рада буде підконтрольною міському голові, бо більшість членів ГР –  “за Граната”. «Ми знову створюємо Громадську раду для міського голови, тому я автоматично входжу в опозицію», – резюмував Єжаков. Щоб довести, що він не співпрацює з міською владою, пан Гранат наводив свої аргументи, серед яких – відмова йому в продовженні оренди павільйону, який функціонує 24 роки, та незаконне накладання штрафу. У свою чергу пан Єжаков зазначив, що такі дії – результат незаконного продажу в павільйоні на Незалежності  алкоголю.

Потім відбулося, власне, голосування за голову ГР. Авксентія Граната підтримало 16 членів Громадської ради, Віталія Івашковського – 4. «За» Олега Єжакова було 10 осіб. Один член ГР не підтримав жодного кандидата. Так, головою ГР при виконкомі обрано Авксентія Граната.

У  грудні 2013 р. ГО  інвалідів «Союз Чорнобиль України» виключили  Авксентія Граната  зі своїх рядів «за  негідну поведінку, цинічну брехню та меркантильні спроби наживи за рахунок своїх товаришів».

У розділі «Різне» вже новообраний голова повернувся до порядку денного, щоб включити в нього обрання секретаря ГР, про якого всі забули. Секретарем ради одноголосно затверджено головного спеціаліста відділу інформаційного забезпечення та господарської діяльності Тетяну Гончаровуяка виконувала ці ж функції і при попередньому складі ГР.

Також «ліве крило» наполягало включити в «Різне» і обрання заступника голови ГР та визначитися з назвами комісій, щоб можна було розпочати роботу. Однак новообраний голова ніяк не погоджувався, посилаючись на те, що від членів ГР раніше не поступала пропозиція включити ці питання в порядок денний. До того ж, наполягав головуючий, «це питання не підготовлено», тож оберуть заступника, так як і комісії, наступного разу. Та все ж «ліве крило» та частина «нових» членів ГР змусили дослухатися до думки більшості. Так на заступника запропонували 4 кандидатури: Віталія Івашковського, Ігоря Мотузку, Володимира Шевчука та Олега Єжакова. Шевчук відразу зняв свою кандидатуру, тож присутні голосували за 3 кандидатів. Ігор Мотузка набрав 18 голосів, Віталій Івашковський – 13 голосів, Олег Єжаков – 0 голосів. Заступником Авксентія Граната затверджено Ігоря Мотузку.

Ігор Мотузка

 Ігоря Мотузку вважають одним  із «людей Віктора Поліщука» у Броварах та одним із учасників схеми з відчудження 94,6 гектарів земель Радіопередавального центру, що разом із членами родини отримав там по 2 гектари. Крім того, раніше повідомлялося, що Мотузка працював юрисконсультом у забудовника ТОВ «Альянс Новобуд». У 2015 році брав участь у “конкурсі” на заступника міського голови Ігоря Сапожка.

У розділі «Різне» присутні також визначилися із кількістю комісій та кількісним її складом, яку мають затвердити вже наступного засідання. Також мають затвердити і Положення Громадської ради. Під час засідання члени ГР визначили, що працюватиме 6 комісій із найменшою кількістю – 3 члени:

  • із економічного розвитку;
  • будівництва, архітектури та земельних питань;
  • гуманітарних питань та соціального захисту населення;
  • комунікації з громадськістю ;
  • екології та благоустрою;
  • громадської і транспортної безпеки.

Наступне засідання призначено на 13 год 7 червня.

Фото – авторки

Поділіться.

Залиште відповідь