Готуємося до переходу на зимовий час

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Відповідно до постанови Кабінету міністрів України «Про порядок обчислення часу на території України», 30 жовтня 2016 року о четвертій годині за київським часом скасовується літній час з переведенням годинникової стрілки на одну годину назад.

В Україні зміна часу відбувається двічі на рік: у останню неділю березня країна переходить на літній час, у останню неділю жовтня — на зимовий.

2011 року Верховна Рада України прийняла постанову щодо скасування переведення годинників на зимовий час. Таким чином, країна мала жити за «літнім» часом, а традиційним для нашої території є якраз «зимовий». Під впливом громадськості постанова була скасована.

Перехід на «зимовий» і «літній» час був вперше запроваджений у Великій Британії 1908 року з метою економії електроенергії та раціональнішого її розподілу впродовж доби. В колишньому СРСР зміна обчислення часу регулярно відбувалася з 1981 року. Зараз понад 110 країн світу  кожні півроку переходять на «зимовий» і «літній» час.

Лікарі стверджують, що такі переходи не шкодять здоров’ю. Однак людям, які чутливі до будь-яких змін, треба заздалегідь підготуватися до переходу на новий час.

За кілька днів до переведення стрілок треба по можливості постаратися виспатися. За словами лікарів, краще, коли людина перед якимись змінами у плануванні часу відпочине. Час адаптації до нового режиму в кожної людини індивідуальний, але дорослі люди легше сприймають перехід на зимовий час, аніж діти. Дехто під час запровадження «зимового» часу скаржиться на сонливість, але це закономірно. Адже взимку ми набагато менш енергійні, ніж у літній період, зазначають медики.

Поділіться.

Залиште відповідь