«Громада формуватиме бюджет». Починається розробка відповідного проекту рішення

Pinterest LinkedIn Tumblr +

30 серпня об 11.00 у Броварській міській раді (3 поверх, 421 каб.) відбудеться засідання робочої групи для напрацювання положення та проекту рішення «Про громадський бюджет». Про це «Трибуні-Бровари» розповіли депутати Броварської міської ради.

Нагадаємо, що за розпорядженням міського голови Ігоря Сапожка, робоча група сформована у такому складі:

В. Андрієвський — депутат міської ради;

П. Бабич — секретар міської ради;

С. Бельський — депутат міської ради;

О. Берестовий — депутат міської ради;

І. Веремчук — депутат міської ради;

Т. Крилова — депутат міської ради;

А. Лопатюк ؙ— депутат міської ради;

В. Мутило — депутат міської ради;

Л. Сенько — депутат міської ради (за згодою);

Н. Постернак — начальник фінансового управління;

Р. Федун — начальник відділу інформаційного забезпечення та господарської діяльності;

О. Слободяник — громадська активістка (за згодою).

Робоча групу, як говориться у розпорядженні, за результатами напрацювань повинна підготовити та винести на чергове засіданні сесії міської ради (22 вересня) проект рішення «Про громадський бюджет».

Ще у середині липня до Броварів за ініціативи депутата Броварської міської ради Олега Берестового приїздили фахівці Інституту політичної освіти, які проводили інформаційно-просвітницьку конференцію «Громадський бюджет». Головна ідея «Громадського бюджету» або «Бюджету участі» — процедура фінансування громадських проектів з бюджету міста та виконання цих проектів виконавчою владою.

Зараз річний бюджет кожного міста формується таким чином: фінансовий відділ міськради робить підрахунок, опісля депутати голосують і вже по тому зацікавлені громадяни отримують змогу дізнатися, за що ж проголосували їхні обранці. Тільки дізнатися, без нагоди впливати.

Пропонується: громадянин або ініціативна група оформлює проект, збирає потрібну кількість підписів. Потім певна інстанція в міськраді перевіряє його, при цьому не даючи висновків — «проходить» або «не проходить», «поганий» або «хороший». Після — ініціатива публікується на офіційному сайті міськради поруч із іншими, люди голосують за те, що їм до вподоби, й проекти, які набрали найбільшу кількість голосів і вкладаються в ліміт, виділений для цього в міському бюджеті, і починають утілюватися в життя.

Ініціативи, пов’язані з «Громадським бюджетом», не можуть стосуватися приватних інтересів — тільки міських.

Відзначимо, що ідею запровадити відкрите обговорення формування бюджету на наступний рік з громадою озвучив раніше голова фракції «Самопоміч» Андрій Василенко, і навіть обговорювалася пропозиція проводити періодично відкриті громадські обговорення з громадою. Ідею з відкритим для громади бюджетом розвинув депутат від «Демократичного Альянсу» Олег Берестовий, який потім втілив ідею у те, що міський голова Ігор Сапожко видав відповідне розпорядження про створення робочої групи, яка повинна виробити проект рішення на сесію міської ради.

Поділіться.

Коментарі закриті.