Громада проти Багмут і Сапожка: ходу в пам’ять Героїв Революції не можуть очолювати “регіонали”

Pinterest LinkedIn Tumblr +

 У четвер, 18 лютого, на прийом до міського голови Ігоря Сапожка завітали депутати демократичного табору та громадські активісти, які подали лист-звернення щодо майбутньої «Тихої ходи» 19 лютого в пам’ять загиблих Героїв Небесної Сотні під час Революції Гідності.

Суть звернення полягає у тому, щоб не допустити участі у акції — «Тиха хода» (а тим більше, щоб її очолювали) колишні члени Партії регіонів: начальник управління культури Наталя Багмут, заступник міського голови Лариса Виноградова, керуючий справами виконкому Костянтин Кузнєцов та заступники міського голови Григорій Голубовський. На словах активісти та депутати додали, що небажано, аби в акції брали участь міський голова, колишній член Партії регіонів Ігор Сапожко та його заступник Василь Андреєв.

Загалом звернення підписали 19 депутатів та активістів.

На прийом прийшли: депутати — Сергій Батюк, Володимир Опалько, Андрій Саук, Аліна Дяченко, Євген Гредунов, Галина Негода та активісти — Ірина Нікітчина, Оксана Савоста, Ігор Муратов, Ігор Романенко та інші.

ходаки (1)

ходаки (15)

Також учасники імпровізованої ходи до мера Броварів наголосили на неприпустимості залучення дітей навчальних закладів до акції у примусовому порядку.

«Ми зараз пропонуємо наймирніше вирішення проблеми, оскільки в суспільстві зараз набагато радикальніші налаштування і пропозиції», — наголосив один із підписантів листа, депутат Володимир Опалько.

ходаки (11)

ходаки (12)

«Тема Євромайдану і загиблих людей там — дуже болюча. Серце не витримає. Наталю Багмут не хочеться бачити і в місті, але якщо вже вона тут працює, нехай має совість не з’являтися на такому заході», — сказала активіст і відома у Броварах волонтер Оксана Савоста.

2016-02-18 12-15-39 Скриншот екрана

«Якщо в економічних питаннях люди ще терплячі, то питання ідеології — вибухонебезпечна штука. Краще з нею не гратися», — додав депутат Євген Гредунов.

Відзначимо, що міський голова Ігор Сапожко заявив, що брати участі у акції «Тиха хода» не буде. «Я планував бути лише зранку на кладовищі, щоб покласти квіти на могилу Антоніни Дворянець», — сказав Сапожко.

Щодо примусової участі дітей в акції, то заступник міського голови Лариса Виноградова заявила, що кожного дня приходять листи від Президента України та губернатора Київщини про обов’язкове проведення заходів в пам’ять про загиблих під час Євромайдану. На що депутати та активісти зауважили, що листи мають рекомендаційний характер, до того ж в них говориться про проведення заходів у школах, а не загальноміських акціях.

Мер Броварів Ігор Сапожко пообіцяв, що до вечора поточного дня надасть офіційну відповідь на звернення.

Поділіться.

Коментарі закриті.