Громадське обговорення парку “Перемога”: можуть розглянути долю єврейського кладовища

Pinterest LinkedIn Tumblr +

14 червня у Броварській міській раді відбулося перше засідання робочої групи з підготовки проведення громадського обговорення на тему реконструкції парку «Перемога». Під час засідання було висловлено багато ідей та пропозицій і порушено актуальних проблем.

Ідеї

Провести опитування серед населення шляхом голосування, наприклад, 25 червня в суботу.

Поставити при входах до парку «Перемога» активістів, які будуть пояснювати навіщо це голосування, яка його тематика.

Як один із варіантів опитування мешканців — поставити у парку схеми або стенди, які будуть характеризувати — хочуть мешканці міста, щоб парк був зеленою зоною чи парк як розважальний комплекс. Метод голосування — зробити маленькі наклейки, які відвідувачі парку будуть клеїти на той стенд, який відповідає за зелену зону або за розважальний комплекс. Сюди ж можна додати також голосування за об’єкти, які хочуть жителі міста бачити у парку. Плюс — один великий білий аркуш паперу, на якому можна писати — що я хочу бачити у парку «Перемога».

Такий спосіб голосування, за словами відомого українського урбаніста, члена ГО «Рада з урбаністики Києва» Григорія Мельничука, буде і відкритим, і зручним, і не потребуватиме довгих підрахунків. До того ж люди, за словами Мельничука, голосуючи у такий спосіб, реально відчуватимуть, що долучаються до розробки концепції парку «Перемога».

Після того, як буде проведене опитування — чи хочуть мешканці Броварів парк — зелену зону чи парк — відпочинку, які об’єкти хочуть бачити мешканці у парку, відповідно розвивати той чи інший напрямок.

Питання

Один із учасників робочої групи — член громадської ради при виконкомі Елеонард Дадамухамедов порушив тему — чи не можна зробити перенесення єврейського кладовища з території парку «Перемога» на якусь іншу територію? Мовляв, парк і цвинтар — два фактори, які між собою не гармоніюють, а перенесення — це нормальна практика в світі. «Треба залучити до цього процесу усі зацікавлені сторони і внести питання перенесення єврейського кладовища в інше місце до переліку питань, які обговорюватимуться громадою», — запропонував Елеонард Убайдулайович.

Думки щодо цієї ідеї розділилися. Одні учасники висловили думку, що саме питання перепоховання може викликати негатив у мешканців міста, інші — стали на позицію, що якщо нічого не змінювати, то картина залишиться та сама, що й є, коли на території єврейського цвинтаря (чітко не обмеженого і не огородженого) деякі відвідувачі парку п’ють, гуляють і смажать шашлики.

Заступник міського голови Григорій Голубовський зазначив про те, що до міської ради свого часу звернулася єврейська громада з пропозицією встановити на місці, де було єврейське кладовище, пам’ятний знак. Учасники робочої групи тут же запропонували, що пам’ятний знак можна встановити, а сам цвинтар все ж перенести. Це, на думку учасників робочої групи буде і благородно, і не зачепить почуттів євреїв. Голубовський тут же згадав про те, як у 2003 році, коли він ще був депутатом, така тема піднімалася міською радою, однак, єврейська громада відреагувала дуже гучно і на адресу міської ради звучали звинувачення мало не в антисемітизмі.

Учасники робочої групи дійшли згоди, що винесуть все ж це питання на громадське обговорення у парку «Перемога».

Пропозиції

Учасники робочої групи дійшли думки про те, що за підсумками обговорення 25 червня реконструкції парку «Перемога», проводити далі ворк-шоп (практичне громадське обговорення, яке включає в себе розбиття по групах людей, об’єднаних за інтересами). Якщо людей на обговоренні буде надзвичайно багато, тоді є сенс проводити не ворк-шоп, а організовувати окрему стратегічну сесію по реконструкції парку.

Під час такого ворк-шопу долучити різних представників громади: наприклад, якщо це спортивна зона, то спортсменів, якщо зона для вигулу собак, то собаководів, якщо зона для відпочинку дітей, то молодих матусь, і вже на такому практичному заході напрацьовувати ідеї щодо реконструкції парку «Перемога».

У кожного свої обов’язки

Заступник міського голови Григорій Голубовський запропонував, що він візьме на себе технічну сторону підготовки до обговорення. Тобто, йому розпишуть — які треба схеми, стенди, плакати, а він дасть розпорядження все це виготовити.

Член громадської ради при виконкомі Елеонард Дадамухамедов пообіцяв, що візьме на себе інформування населення про захід. Депутат Аліна Дяченко визвалася взяти на себе, як вона сказала, представницькі функції — організовувати збори, комунікувати із заступником міського голови Григорієм Голубовським і передавати перелік усіх питань та пропозицій від робочої групи, інформувати членів робочої групи щодо подальших засідань та заходів.

За підсумками наступної зустрічі робочої групи буде складений список усіх технічних вимог, які будуть передані заступнику міського голови Григорію Голубовському.

«Оазис»

Робоча група звернула на «острівок торгівлі» — кафе «Оазис» — посеред парку і обговорила ідею піти на контакт із його власником, мовляв, може вдасться домовитися, щоб 25 червня у приміщенні кафе провести на широкому екрані різні презентації та опитування, які пов’язані з парком.

Наступне засідання відбудеться у четвер 16 червня, до речі, на літній терасі кафе «Оазис» о 18.00.

Поділіться.

Коментарі закриті.