Громадські організації не мають право на мілітаризацію, – голова Нацполіції

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Керівник Національної поліції Сергій Князєв прокоментував ситуацію щодо створення “Національних дружин”. Про це зазначає LIGA.net.

На брифінгу пан Князєв заявив, що в Україні можуть існувати різні громадські організації та формування, однак жодне з них не має права на мілітаризацію.

Громадські формування можуть бути зареєстровані відповідно до законодавства та виконувати відповідні функції з умовою: якщо вони не виходять за межі своїх повноважень, вважає очільник Національної поліції.

“Якщо ми будемо бачити з боку будь-якого громадського об’єднання порушення законодавства, ми будемо негайно залучати організаторів цих об’єднань до адміністративної або кримінальної відповідальності”, – зазначив Сергій Князєв.

За словами Князєва, у забезпеченні правопорядку поліції в межах своїх повноважень можуть надавати допомогу Нацгвардія, Держприкордонслужба та армія.

“Всі інші громадські формування не мають права на мілітаризацію, тому що є чітко визначена норма закону. Вона загальноєвропейська і в кожній державі практично однакова”, – зазначив голова Нацполіції.

Раніше в МВС підкреслили, що члени Нацдружин мають право охороняти громадський порядок тільки разом із співробітниками поліції або Нацгвардії. При цьому дружинники не можуть самостійно перевіряти документи, проводити огляд особистих речей або зупиняти автомобілі.

Поділіться.

Залиште відповідь