Громадські слухання у Красилівці: більшість висловилася за об’єднання у Калинівську громаду

Pinterest LinkedIn Tumblr +

У неділю, 5 листопада, у приміщенні Красилівської школи відбулися слухання громади, присвячені одному-єдиному питанню – потенційному утворенню Калинівської об’єднаної територіальної громади.

Напередодні пропозицію голови селищної ради Калинівки Вадима Булкота розглянула сесію Красилівської сільської ради, на якій депутати проголосували за необхідність громадського обговорення, а виконком затвердив порядок цієї процедури.

На громадських слуханнях, у яких взяли участь близько півтори сотні жителів села, з інформацією виступив Вадим Булкот. Він пояснив, що Калинівка, як ініціатор створення такої громади, до якої пропонується увійти, окрім Калинівської сільської ради із селами Квітневе, Скибин, Перемога, Красилівській та Рожівській сільським радам, звернулася до Департаменту архітектура та містобудування Київської облдержадміністрації. Фахівці детально проаналізували пропозицію, у тому числі свій висновок зробило й фінансове управління. Загальний вердикт Департаменту наступний – така громада у разі її створення буде спроможною. Іншими словами – її доцільно створювати.

Вадим Булкот також наголосив, що бюджет Калинівської об’єднаної громади складе орієнтовно 80 мільйонів гривень, у той час як нині сукупний бюджет двох сільських та селищної ради складає 30-35 мільйонів гривень.

«У нас є всі можливості, аби наша громада була успішною. Тому ми й звертаємося до Красилівки з пропозицією спільно працювати над цим проектом. Тим паче, між нашими громадами  історично складалися добрі стосунки. Тепер слово за вами, за громадою», – завершив свій короткий виступ Вадим Булкот.

На громадських слуханнях  ідею створити громаду однозначно підтримав  керівник комбінату «Тепличний», Герой України Володимир Чернишенко, який чимало років своєї робочої біографії віддав і Красилівці, успішно очолюючи тут свого часу радгосп «Красилівський». Пан Чернишенко переконаний, що у майбутньої  громади є перспективи, оскільки наявний потужний економічний потенціал. Він також фактично пообіцяв і свою допомогу, і  те, що підприємці  на території громади працюватимуть ще краще, аби наповнювати бюджет тергромади.

Також були присутніми на слуханнях у Красилівці та виступили народний депутат Павло Різаненко, депутати обласної ради Олег Іваненко та Олександр Сімановський , Броварської районної ради Валерій Калашніков та інші.

Досить емоційне обговорення  учасниками слухань тривало приблизно півтори години. Сільський голова також нагадала, що це ще не остаточний етап громадських слухань. У разі позитивного вердикту у подальшому буде створена робоча група, яка опрацює весь комплекс питань, а потім красилівці проведуть завершальні громадські слухання.

146 осіб взяли участь у голосуванні бюлетенями, де мали визначитися – за, проти чи утримався за входження Красилівки до Калинівської ОТГ.

Лічильна комісія оголосила результати: 2 – не проголосували, 25 – проти, 38 – утримались,  81 – за. Отже, переважна більшість присутніх на слуханнях красилівців висловилася за входження свого села до складу Калинівської ОТГ.

12 листопада громадські слухання на цю ж тему пройдуть в Рожнівській сільській раді. Вони розпочнуться о 13 годині  у місцевому Будинку культури. Таке рішення прийняла сесія сільської ради 20 жовтня, яка розглядала пропозицію селищного голови Калинівки про входження Рожнівки до цієї громади.

Анатолій Гаркуша

Поділіться.

Залиште відповідь