Цього року очікують прихід в Україну одразу трьох видів вірусу грипу – Мічіган, Сінгапур і Колорадо. Епідсезон захворюваності почнеться вже у жовтні та триватиме до травня наступного року. Тим часом, у Броварах уже реєструють збільшення захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції – принаймні у школярів старшого віку. Про це йдеться у звітах Міністерства охорони здоров’я України та головних лікарів Броварів.

Як зазначив під час сьогоднішньої оперативної наради за участі міського голови керівник первинної медицини міста Ігор Кравцов, захворюваність на ГРВІ значно зросла останнім часом. У порівнянні з минулим тижнем серед дітей число випадків цих недуг зросло на 78.

Загалом збільшилась кількість відвідувань педіатрів, особливо з-поміж неповнолітніх . За останні 7 днів звернулося по допомогу майже 2900 малих пацієнтів, каже очільник первинної ланки. Начальник Броварської багатопрофільної клінічної лікарні Валентин Багнюк уточнює, що найбільше зросло число хворих серед дітей старшого віку.

Як повідомляли в Міністерстві охорони здоров’я України, епідсезон захворюваності на грип розпочнеться вже у жовтні 2018 року та триватиме до травня 2019 року. Згідно з опублікованим прогнозом Всесвітньої організації охорони здоров’я, найпевніше в Україні циркулюватимуть такі віруси:

  • вірус, подібний A/Michigan/45/2015(H1N1)pdm09;
  • вірус, подібний A/Singapore/ INFIMH-16-0019/2016(H3N2);
  • вірус, подібний B/Colorado/06/2017.

У міністерстві вказують, що принаймні одна із трьох вакцин уже зареєстрована в Україні. Водночас, кожен українець зможе придбати дозу в аптеці за власний кошт і зробити відповідне щеплення у закладі охорони здоров’я. Вакцини будуть доступні в аптеках протягом місяця.

Згідно зі статистикою, йдеться в повідомленні МОЗу, щороку в Україні реєструють близько 6 млн інфекційних захворювань. 98% із них – це захворювання на грип та ГРВІ. Попри це рівень вакцинації населення проти грипу залишається дуже низьким.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: