Ханука, Рош га-Шана, Курбан-байрам: в Україні можуть з’явитися нові державні свята

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Президент України Володимир Зеленський доручив Кабінету Міністрів опрацювати питання надання державного статусу окремим релігійним святам, зокрема таким як Рамазан-байрам, Курбан-байрам, Песах, Рош га-Шана, Ханука, Великдень християн західного обряду та іншим. Відповідний указ № 303/2020 Глава держави підписав 30 липня 2020 року. Повідомлення про це розміщено на офіційному інтернет-представництві Президента України.

Як зазначається в документі, така пропозиція подається з метою забезпечення конституційних прав і свобод громадян, реалізації рівних прав і можливостей усіх вірян, ушанування історії, культури, традицій українського суспільства як багатонаціонального та багатоконфесійного.

Згідно з указом, уряд має вивчити це питання та напрацювати пропозиції у взаємодії зі Всеукраїнською радою церков, релігійними організаціями та Українським інститутом національної пам’яті, після чого внести на розгляд Верховної Ради відповідний законопроєкт.

Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Великдень християн західного обряду – католицька Пасха. Після масштабної реформи календаря в XVI столітті католики і православні почали відзначати Великдень у різні дати, проміжок між якими може становити до декількох тижнів.

Песах –  головне юдейське свято на згадку про вихід із Єгипту

Рош га-Шана – свято початку нового року для усіх, хто сповідує юдаїзм. Відзначають  зазвичай у кінці вересня  на початку жовтня.

Курбан-байрам – одне із головних свят в ісламі, яке знаменує закінчення хаджа – священного і обов’язкового для мусульман жертвоприношення.

Рамазан-байрам – свято розговіння у мусульманських народів. Йому передує 30-денний піст, що розпочинається в перший день молодика місяця Рамадан (або Рамазан).

Ханука́ – єврейське восьмиденне зимове свято чуда, перемоги у війні між святістю і нечистотою.  В перекладі з івриту означає «відданість».

Читайте також:

  1. Серпень-2020: три Спаса і затяжні вихідні
  2. Яблуневий спас: освячуємо фрукти і роздаємо дітям, бідним та хворим
  3. Зелені свята і Трійця: чим вони унікальні
  4. Як підготуватись до Святвечора: історія та традиції свята
  5. У Броварах паски святитимуть лише онлайн. ПОСИЛАННЯ
  6. Як правильно зібрати великодній кошик: перелік дозволених продуктів
Поділіться.

Залиште відповідь