«Голосу» більше не існує? Чому нардепи масово виходять із партії

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Народні депутати від політичної партії «Голос» Олександра Устінова, Ярослав Юрчишин та Соломія Бобровська заявила про вихід із лав політсили. І, схоже, це ще не всі прізвища, яких ми не побачимо у списку партії, пише Громадське.
Більшість нардепів не братимуть участі у з’їзді партії «Голос» 29-го липня та покидають лави політсили. Про це повідомила народна депутатка Олександра Устінова на своїй сторінці у Фейсбуці.

«Finita la commedia або з’їзд «Голосу» сьогодні, як чергова профанація керівництва та цементування контролю Кіри Рудик над партією. Більшість народних депутатів не братимуть участі у з’їзді партії «Голос» та покидають партію», – написала Устінова.

За її словами, керівництво в особі Кіри Рудик та контрольована нею політична рада партії штучно створили умови, за яких 75% партійців та місцевих депутатів не будуть представлені на з’їзді. А сам з’їзд формувався виходячи не з кількості партійців та депутатів, представлених у місцевих громадах, а за лояльністю до керівництва.

««Голосу» більше не існує як партії, за якою стояли потужні команди та осередки. Тепер це партія імені однієї людини – Кіри Рудик, яка (партія) існує виключно на папері», – наголосила Устінова.

Свій допис нардепка підкріпила фото заяви про вихід із партії.

Таку ж заяву виклав нардеп Ярослав Юрчишин, який, до речі, повідомив, що колеги висунули його кандидатуру на посаду голови партії. Водночас він також вирішив вийти з партії, щоб «не легітимізувати своєю участю профанацію, на яку партія перетворилася».

Депутатка Соломія Бобровська також поширили таку ж як і Устинова заяву про «контрольовану політраду Голосу».

Реакція керівництва політсили

Пізніше пресслужба партії дала розлогіший коментар.

«Ми вдячні колегам за спільну роботу та з повагою ставимося до їх рішення вийти з партії, бо дійсно останні події доводять, що спільна робота з будівництва партії неможлива. При цьому ми підкреслюємо, що базових ідеологічних розбіжностей з колегами в нас немає. І впевнені, що вони розуміють, що як депутати, обрані від партії «Голос», мають продовжити виконувати програму партії, з якою ми виграли вибори», – зазначають у політсилі.

Що передувало

16 червня 10 народних депутатів із парламентської фракції «Голос», а це рівно її половина, оголосили про створення у Верховній Раді окремого об’єднання «Справедливість» та висловили недовіру голові фракції.

А про розбіжності серед депутатів стало відомо ще в березні. Усе розпочалося з того, що низка парламентарів мала відмінну від керівництва партії позицію щодо голосування за один із законопроєктів.

А згодом десять народних депутатів від фракції оприлюднили спільну заяву. У ній вони розкритикували чинне керівництво партії та закликали переобрати його на з’їзді політсили. Тоді очільників партії звинуватили в узурпації влади — нібито вони використовують політсилу «як інструмент для задоволення власних інтересів, самопіару та підігрування владі».

Як пише Громадське, депутати сподівалися, що липневий з’їзд політсили допоможе закінчити кризу всередині партії. Але, схоже, це так і не відбулося.

ГОЛОВНЕ ФОТО – Zaxid.net

Читайте також:

  1. Перевибори в Броварах: поіменно та в цифрах. ПРОТОКОЛИ голосування

  2. Вибори в Броварах: через порушення таємниці голосування відкрито кримінальне провадження

  3. Команда «Голосу» та кандидатка в депутати Ірина Веремчук: ми вас не підведемо!

  4. ДемАльянс + Голос = Голос: у Броварах представили команду на місцеві вибори

Поділіться.

Залиште відповідь