«Хресна хода» Московського патріархату може пройти через Бровари

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Найближчими днями у Броварській міській раді може відбутися технічна нарада за участі депутатів, громадських організацій та організацій, які об’єднують учасників АТО на тему — дії та реакція Броварів на таку подію як «Хресна хода «за мир і припинення війни на Донбасі», організована Українською православною церквою (УПЦ) Московського патріархату (МП). Про це виданню «Трибуна-Бровари» повідомило кілька депутатів «демократичного табору».

Як відомо, Хресна хода «за мир і припинення війни на Донбасі», організована Українською православною церквою (УПЦ) Московського патріархату (МП) стартувала 3 липня зі Свято-Успенської Святогірської лаври (Донецька область), а 9 липня почалася хода з Почаївської лаври (Тернопільська область).

Колони вірян рухаються із заходу і сходу країни і повинні зустрітися в Києві напередодні Дня хрещення Київської Русі, який святкується 28 липня. Очікується, що ще тисячі паломників, яких доставлять на автобусах, приєднаються до учасників хресної ходи вже в столиці.

Хресну ходу «за мир і припинення війни на Донбасі» уже називають антиукраїнською провокацією і навіть лунають заклики ініціювати проведення позачергову сесію міської ради, аби депутатам ухвалити відповідне звернення до влади та правоохоронних органів.

«Учасники нібито вимагають миру та припинення війни. Але чому вони йдуть вимагати цього у Києві, а не у Москві? Адже саме там після перемоги Революції Гідності розгорнули масштабну програму зі знищення України, почавши проти України гібридну війну», — говориться, зокрема, у заяві Броварського осередку ВО «Свобода», оприлюдненій у соціальних мережах.

Як розповіли виданню «Трибуна-Бровари» депутати міськради, зі Сходу на Київ «Хресна хода» буде йти дорогою через Баришівку та Бориспіль (у Баришівці планується зупинка табором на ніч), однак, оскільки бориспільські та баришівські громади уже закликають не пускати колону, аби у Києві запобігти провокаціям, а Бориспільська міська рада проголосувала не пускати учасників хресної ходи через територію міста, цілком ймовірно, що колона може піти на столицю через Бровари, принаймні, по окружній дорозі.

«Нам потрібно провести відкриту нараду, на якій треба визначити подальшу стратегію — як реагувати на цей захід. Можливо, скликати позачергову сесію, на якій зробити звернення до правоохоронних органів адекватно відреагувати на цей захід. Ніхто не виступає проти православної церкви Московського патріархату як такої, але «хресна хода» в даному випадку з георгіївськими стрічками, може підштовхнути до провокацій, чого припустити не можна», — зазначили представники «демократичних сил» у міськраді.

Не виключено, що на таку нараду можуть запросити і настоятеля Броварського храму Московського патріархату Петра і Павла.

Приблизно «Хресна хода «за мир і проти війні на Донбасі» за ініціативи Московського патріархату повинна з’явитися на території Київської області в межах 24-26 липня.

Поділіться.

Коментарі закриті.