Громадяни України можуть в’їхати в Польщу без закордонного паспорта за певних умов

Pinterest LinkedIn Tumblr +

На урядовому сайті Республіки Польща у розділі «Допомога українцям» опубліковано перелік умов, за яких громадяни України можуть в’їхати до Польщі, повідомляє gov.pl.

Згідно з опублікованою інформацією, виїхати на територію Польщі можна буде без наявності закордонного паспорту. За такої умови слід буде у польському пункті пропуску через кордон подати клопотання про надання міжнародного захисту. Дорослі громадяни повинні мати з собою український документ, що підтверджує особу, діти – свідоцтво про народження. Перетнути кордон із Польщею можна буде також після отримання згоди коменданта Прикордонної охорони під час перетину кордону. За умови отримання згоди коменданта Прикордонної охорони перетнути кордон, Ваше легальне перебування триватиме 15 днів.

Крім цього, громадяни України можуть в’їхати в Польщу на підставі:

 • безвізового руху;
 • національної візи (D) або Шенгенської візи (C);
 • довгострокової візи або документу, що дає право для перебування на території, виданого іншою країною – членом Шенгенської угоди;
 • наявного дозволу на тимчасове перебування, дозволу на постійне перебування або дозволу на перебування довгострокового резидента Європейського Союзу і дійсної карти перебування;

Товариство правової допомоги пояснює: якщо українці мають біометричний паспорт, можуть перетинати польський кордон і легально перебувати в Польщі протягом 3 місяців кожні 6 місяців.

Якщо немає біометричного паспорта, але у вас є звичайний діючий паспорт і діюча віза, можете перетнути польський кордон. Громадяни України також можуть перетинати кордон під час епідемії COVID.

Без закордонного паспорту єдиний спосіб в’їхати до Польщі – подати заяву про міжнародний захист на польському кордоні. Слід взяти з собою інший документ, що посвідчує особу, і чітко пояснити під час опитування на кордоні, що ви хочете подати заяву на отримання статусу біженця в Польщі. Слід буде пояснити, чому ви тікаєте з України. Якщо є документи чи фотографії, які, на вашу думку, мають відношення до вашої справи, слід показати їх прикордонникам.

Якщо громадяни України мають звичайний (небіометричний) закордонний паспорт і немає візи, єдина можливість в’їхати на територію Польщі – подати заяву про міжнародний захист на польському прикордонному переході. Під час прикордонної співбесіди слід чітко дати зрозуміти, що ви хочете подати заяву на отримання статусу біженця в Польщі, та пояснити, чому ви тікаєте з України. Якщо у вашій справі є якісь документи –  слід їх взяти з собою.

Зверніть увагу, процедура отримання статусу біження в Польщі може бути повязана з обмеженням пересування чи працевлаштування.

Як повідомляється на урядовому сайті Республіки Польща, якщо після прибуття в Польщу громадяни України бажають скористатися допомогою, запропонованою польським урядом, необхідно звернутися в один із перелічених нижче пунктів прийому громадян. У цих пунктах можна буде  отримати харчування, можливість відпочинку та необхідну інформацію.

 Адреси пунків прийому українських громадян: 

Pałac Suchodolskich Gminny Ośrodek Kultury i Turystyki, ul. Parkowa 5, 22-175 Dorohusk – osiedle

Przygraniczne Centrum Kultury i Rekreacji, ul. Spółdzielcza 8, 22 – 540 Dołhobyczów

Zespół Szkół w Horodle, ul. Piłsudskiego 58, 22 – 523 Horodło

Szkoła Podstawowa w Lubyczy Królewskiej (zaplecze hali sportowej), ul. Jana III Sobieskiego 5, 22 – 680 Lubycza Królewska

Świetlica, Korczowa 155 37-552 Korczowa

Hala sportowa – Medyka 285, 37-732 Medyka

Szkoła Podstawowa w m. Krowica Sama 183, 37-625 Krowica Sama

Była Szkoła Podstawowa w Łodynie,  Łodyna 41, 38-700 Ustrzyki Dolne

У повідомленні нагадують, якщо громадяни України перетнули кордон на підставі:

 • безвізового руху,  їхнє легальне перебування триває 90 днів;
 • національної візи (D) або Шенгенської візи (C), їхнє перебування є легальним протягом строку дії візи та періоду перебування, вказаного у ній. Після закінчення перебування на підставі національної візи можна продовжувати знаходитись на території Польщі без виїзду за кордон на підставі безвізового руху: до 90 днів при наявності біометричного паспорту;
 • довгострокової візи або документу, що дає право перебування на території, виданого іншою країною – членом Шенгенської угоди – легальне перебування триває до 90 днів;
 • згоди коменданта Прикордонної охорони – легальне перебування триває 15 днів.

Якщо громадяни України бажатимуть продовжити своє легальне перебування, до закінчення цього терміну вони можуть подати заяву про надання дозволу на тимчасове перебування або за умови відповідних підстав, заяву про надання дозволу на постійне перебування. Такі заяви необхідно подавати у Воєводські департаменти у справах іноземців, територіально властиві з огляду на місце перебування.

Читайте також

 1. Росія напала на Україну: українські міста під обстрілом
 2. Росія нанесла повітряні удари по Броварах: 6 загиблих, 12 поранених
 3. У Києві проїзд у громадському комунальному транспорті безкоштовний – Кличко
 4. Авіаудар по військовому містечку в Броварах: є загиблий, згоріла будівля (оновлено)

 5. В Україні вводять воєнний стан у зв’язку з початком Росією війни
 6. Окупанти увійшли до зони радіації в Чорнобилі: Нацгвардія чинить опір

Поділіться.

Залиште відповідь