Іграшковий сепаратизм. Як у броварському «Епіцентрі» боролися з «російськими УРАЛами»

Pinterest LinkedIn Tumblr +

У броварському «Епіцентрі» місцева мешканка виявила дитячі іграшки – зменшені копії військової техніки Російської Федерації. Змусити прибрати цю продукцію з полиць пані намагається вже протягом декількох тижнів, про що вчора ввечері вона написала у Фейсбуці. Після розголосу у ЗМІ та соцмережах сьогодні зранку продукцію таки прибрали. Співробітники «Епіцентру» пояснюють «російську техніку»  на полицях випадковістю. Водночас заперечують, що до них зверталися з цього приводу раніше.

Як розповіла Тетяна Стащук, вона виявила таку іграшку на полицях відділу дитячих товарів, про що повідомила продавцю. Останній забрав товар з полиці та подякував, однак вже за тиждень цієї продукції на полицях стало ще більше. Після чергового звернення менеджери магазину запевнили клієнтку, що «розберуться». Однак іще через тиждень машинки досі перебували на полицях. Як зазначила Тетяна Стащук, загалом вона звернулась до шістьох працівників.

Журналіст «Трибуни-Бровари» відвідав без попередження броварський «Епіцентр» і переконався, що проросійська продукція справді відсутня на полицях. Близько 9:30 на її місці працівниця гіпермаркету розвішувала та розставляла інші іграшки.

На продукції, яку виявила Тетяна Стащук, видно написи російською мовою: «збройні сили», «спецпризначення», «ОМОН», а також прапори країни-окупанта.

Вчорашній допис Тетяни Стащук майже одразу підхопили всеукраїнські видання. Як зізнався пан Михайло, начальник відділу «Сад. Город» броварського «Епіцентру», про російську техніку з-поміж товарів його сектора він довідався вчора із засобів масової інформації. Сьогодні зранку іграшки прибрали з полиць.

Пан Михайло запевнив, що про іграшки із триколорами ані він, ані інші працівники «Епіцентру» не знали. І раніше до них щодо цього не зверталися. Також зазначив, що вказана продукція китайського виробництва надійшла як «мінімоделі вантажні – технопарк в асортименті».

Журналіст «Трибуни-Бровари» поцікавився, яким чином такий товар опинився на полицях, і чому його ніхто не перевіряв. Керівник відділу зазначив, що перевірку здійснюють щодо термінів придатності та відповідності ціни, але не щодо наявності російської символіки. Однак запевнив, що сьогодні він перевірить свій відділ на наявність такої продукції.

Нагадаємо, Бровари останнім часом вже не вперше потрапляють до подібних скандалів. Так, на початку цього року у книгарні «Буква» активісти виявили літературу із прославлянням Росії, Путіна і Сталіна, а також із зображенням російської та радянської символіки.

Напередодні цьогорічного Дня Незалежності на всю державу стала відомою карта України без Криму і Донбасу, яку до святкувань вивісили як банер на Майдані Свободи. У результаті поліція порушила кримінальне провадження за «посягання на територіальну цілісність». Тим часом, очільниця відділу культури Броварської міської ради Інна Савченко була відсторонена зі своєї посади на час слідства.

Не вперше потрапляє у скандал і броварський «Епіцентр».  У серпні цього року броварчанка Анжела Семенова повідомила, що виявила на полицях щоденник із зображенням героїв російського серіалу «Інтерни». Іван Охлобистін, який грає головну роль, після початку Російсько-української війни висловлювався за смерть усім українцям, а згодом отримав громадянство так званої ДНР, яку неодноразово незаконно відвідував.

Після публічного розголосу сторінка «Епіцентру» на Фейсбуці спочатку розмістила допис про те, що зазначений товар має українське походження, а вказані персонажі мають популярність серед українців. Однак згодом повідомила, що «покупець на першому місці», та виклала фотографії знищення щоденників із зображенням Івана Охлобистіна.

Фото – Дмитро Карпій, Тетяна Стащук

Поділіться.

Залиште відповідь