Інвестиційна рада: як українська «жаба» завадила Гранату «звити родинне гніздо»

Pinterest LinkedIn Tumblr +

15 лютого відбулось чергове засідання інвестиційної ради. З огляду на перелік винесених питань та їхній актуальності рада швидше нагадувала інвестиційні торги.

Одним з питань, винесених на розгляд ради, було надання містобудівних умов і обмежень на будівництво житлового будинку по вул. Батуринська, 3.

З відповідним клопотанням до управління містобудування та архітектури звернулась громадянка Гранат Оксана Володимирівна. Остання не була присутня на засіданні, надавши доручення на представництво своїх інтересів чоловікові Гранату Авксентію Васильовичу.

Начальник управління архітектури Лілія Рибакова зазначила, що згідно закону, якщо площа будинку перевищує 300 кв. метрів – рішення виноситься на обговорення інвестиційної ради.

Зі слів Авксентія Граната, об’єкт нерухомості має близько 600 кв.м житлової площі та близько 900 кв.м – загальної. «Будівля собою представляє будинок на 8 квартир, e яких буду жити я, троє моїх дітей, теща, брат дружини і мій брат. Всі вимоги чинного законодавства стосовно меж, поверховості та квадратури – дотримані, а скарги, що були від сусідів – це звичайна українська «жаба», що «давить» людей…» – заявив пан Гранат.

З сусідами родини Гранатів неодноразово спілкувався місцевий депутат Борис Дудуко, який характеризує ситуацію як «мало позитивну»: збудований будинок створює затемнення для сусідів, але головною проблемою люди вбачають у відсутності каналізаційної мережі.

Член інвестиційної ради Євген Гредунов висловив думку, що оскільки даний проект є очевидно комерційним, Авксентій Гранат мав би зі свого боку надати пропозиції щодо покращення соціальної сфери мікрорайону за рахунок забудовника. Тому депутати запропонували відкласти розгляд даного питання.

Під час обговорення начальник відділу державного архітектурно-будівельного контролю Броварської міської ради по суті клопотання повідомив, що відділом розпочато перевірку даного об’єкту щодо встановлення розміщення будинку стосовно меж земельної ділянки, а також розміщення господарсько-побутової каналізації. Крім того, чиновник зазначив, що забудовником порушено ряд нормативно правових актів, звівши будинок за відсутності дозвільних документів. Богдан Мельниченко зазначив, що за результатами перевірки за самовільне будівництво на порушника може бути накладено штраф від 6800 грн до 8500 грн. Наразі фасадні роботи на будівництві завершено, тривають внутрішні роботи. Проте, аби узаконити будівництво, родина Гранатів має пройти повністю всю процедуру оформлення.

Згідно наданих документів, будинок-«рукавичка» має три повноцінні поверхи плюс мансардний.

За словами броварських чиновників, виходячи з наданої для розгляду інвестиційною радою документації, видно, що нинішнє розташування будинку не дозволить розмістити каналізацію з урахуванням ДБН, а також зберегти законні відступи до сусідніх будинків і врахувати протипожежну відстань до будівель на суміжній земельній ділянці, не говорячи вже про спортивні майданчики і місця для паркування авто.

Зрештою, манера спілкування пана Граната з членами інвестради в стилі «я нічого не порушував, бо будинок вже побудований», зіграла з ним злий жарт. У наданні містобудівних умов заявнику було відмовлено.

Як фаховий інженер і  колишній начальник управління ЖКГ міста (2002-2004 р.р.), Авксентій Гранат не може не передбачати наслідків ігнорування норм законодавства. А як лауреат звання «Лицар добрих справ» мав би запропонувати місту вигідні умови для ведення власного бізнесу.

Ущільнення населення міста за рахунок будівництва подібних «будиночків» справа досить розповсюджена не тільки в Броварах, а й по всій Україні. Але, зрештою, всі невирішені проблеми комунікаційного та соціального навантаження як великих, так і малих забудовників лягають на плечі громади. Розглядом питання «гранатової садиби» будівельна тема протягом засідання не обмежилась. Тому, далі буде…

Поділіться.

Залиште відповідь