Із 1 грудня у Броварській лікарні запрацює МРТ. Уже зараз можна зробити ком’ютерну томографію

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Донедавна хворого на інсульт без свідомості броварські лікарі  радили  відразу везти у столичну лікарню швидкої допомоги –  «БСП», що  за 10 км від Броварів. А тих, хто при свідомості, – направляли в обласну лікарню. Причина – відсутність у Броварах доступного  для малозабезпечених та пільгових категорій громадян комп’ютерного томографа (КТ). Віднині такі громадяни можуть пройти КТ  безкоштовно та з 25% знижкою, а з 1 грудня доступним стане  і обстеження магнітно-резонансним томографом  (МРТ).

Ще два роки тому  не було і мови про те, що обстеження комп’ютерним томографом (КТ) можуть безкоштовно пройти малозабезпечені та пільгові категорії громадян. Тоді єдине в Броварах  КТ, яке встановили на І поверсі хірургічного корпусу БЦРЛ, коштувало 1000-1500  грн. Та ця сума була не підйомною для багатьох категорій броварчан та мешканців району, тож від обстеження вони відмовлялися. Однак КТ необхідне при багатьох хворобах. Особливо це стосується інсульту,  який вимагає невідкладної медичної допомоги, адже рахунок йде на хвилини: чим довше буде порушено мозкове кровопостачання, тим сильніші пошкодження мозку і тим складніше повернути хворого до нормального життя. Та щоб провести діагностування лише голови, потрібно було 1000 грн. Стільки ж коштувало КТ стегна, крижового відділу хребта, грудної клітки, черевної порожнини. Як повідомив тоді журналістам  директор діагностичного центру «MediVip» Юрій Габорець, їхній проект, що діяв у Броварах 10 років,  став збитковим, позаяк  наплив хворих малий, а  утримання комп’ютерного томографа дуже дорогокоштуюче, тож працювали лише на прохання головного лікаря. Тому не було мови про безкоштовні обстеження, а якщо людина «надумала» захворіти поза робочим графіком, у вихідні чи святкові дні, – викликало проблеми. До того ж, у такі дні послуга зростала  до 2200 грн за будь-яке обстеження.

Рік тому на сайті міськради з’явилася петиція  щодо необхідності закупівлі апарату МРТ у Броварську лікарню для потреб жителів міста та району. І хоча петиція набрала необхідну кількість голосів,  під час 38-ї сесії Броварської міської ради головний лікар Броварського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Ігор Кравцов наголосив, що вартість апарату  для міського бюджету непідйомна (майже 45 млн. грн.) і  запропонував шукати інвесторів.

У березні цього року на 39 –й сесії міської ради під час  розгляду  електронної петиції  щодо необхідності закупівлі апарату МРТ головний лікар БЦРЛ Валентин Багнюк повідомив, що є інвестори, які беруть на себе придбання та обслуговування апарату, і  пообіцяв, що у Броварській лікарні МРТ установлять уже за три місяці ( у червні – авт.). Однак  минуло  вже 8 місяців, а обіцяного МРТ немає. Натомість у вересні на 1 поверсі адміністративного корпусу ТОВ «Профі-Мед-2000»  встановило сучасний  комп’ютерний томограф  (КТ)  на 64 зрізи, який дозволяє пройти обстеження і з внутрівенним контрастом, що особливо важливо для виявлення онкопатологій.

Неврологи  вміють визначати інсульт «на око», та саме КТ допомагає чітко розпізнати його різновид: геморагічний чи ішемічний, а це, в свою чергу, дозволяє швидше призначити правильне лікування, що значно збільшує шанси хворого на повне одужання.

Як повідомила  журналістам «Трибуни» лікар-рентгенолог Наталія Ростова, брати направлення на обстеження КТ не обов’язково. Проводиться діагностування  у порядку живої черги щодня з 9 до 18 год, у суботу – з 9 до 15 год. Неділя – вихідний. Також можна записатися за телефоном 096 039 59 95. Обстеження будь-якої частини тіла коштує  1000 грн. Якщо це щелепа, придаткові пазухи, кістки лицьового скелета – 600 грн.  Обстеження з контрастом – від 3000 грн до 5 000 грн. Зокрема, 5000 грн коштує онкоскрініг усього тіла. Опис  обстеження проводять лікарі із інституту раку.

Наталія Ростова

Якщо «пощастило» захворіти у вихідні, свята чи  поза робочим графіком, послуга  КТ  зростає до 1500 грн. Безпосередньо  опис обстеження дітей проводить лікар із Охматдиту.

За словами директора ТОВ «Профі-Мед-2000»  Ігоря Марути, для пільгових категорій громадян – мазабезпечених, інвалідів, учасників АТО, хворих без свідомості, видаються  безкоштовні талони. На місяць – 30 шт. Ще 50 талонів – із 25% знижкою. Розподілом усіх талонів керує головний лікар.

Як запевнив Ігор Марута, уже з 1 грудня у Броварській лікарні буде доступне і обстеження  магнітно-резонансним томографом  (МРТ) потужністю 1, 5 тесла. Апарат уже встановлено, наразі відбувається технічний регламент. На діагностування МРТ також надаватимуть  безкоштовні талони та  діятимуть  знижки. Ціна на обстеження МРТ – від 900 грн.

Обидва методи діагностування – КТ та МРТ – є взаємодоповнюючими, кажуть у «Профі-Мед-2000», і  допомагають лікарю швидше встановити правильний діагноз та призначити лікування.

Фото – авторки

Поділіться.

Залиште відповідь