Із 16 січня вся реклама в Україні має бути державною мовою

Pinterest LinkedIn Tumblr +

16 січня 2020 року набувають чинності норми закону про функціонування державної мови, згідно з якими вже післязавтра вся реклама на телебаченні, радіо, а також у друкованих виданнях має бути виконана державною мовою. Про це нагадує Нацрада з питань телебачення і радіомовлення України.

Ідеться про набуття чинності статті 32 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», який був ухвалений Верховною Радою України 25 квітня минулого року.

Водночас телерадіоорганізації закордонного мовлення, телерадіоорганізації, що ведуть мовлення однією або кількома офіційними мовами Європейського Союзу, поряд із державною мовою можуть розміщувати рекламу офіційними мовами Європейського Союзу.

У друкованих засобах масової інформації, що видаються однією з офіційних мов Європейського Союзу, допускається розміщення реклами тією мовою, якою видається такий друкований засіб масової інформації.

Стаття 32. Державна мова у сфері реклами

1. Мовою реклами в Україні є державна мова.

2. У друкованих засобах масової інформації, що видаються однією з офіційних мов Європейського Союзу, допускається розміщення реклами тією мовою, якою видається такий друкований засіб масової інформації.

3. Мовою реклами на телебаченні і радіо є державна мова.

Мовою реклами, що розповсюджується телерадіоорганізаціями закордонного мовлення, телерадіоорганізаціями, які здійснюють мовлення однією або кількома офіційними мовами Європейського Союзу, поряд з державною мовою можуть бути офіційні мови Європейського Союзу.

Особливості використання в рекламі кримськотатарської мови, інших мов корінних народів, національних меншин України встановлюються законом щодо порядку реалізації прав корінних народів, національних меншин України.

Також цим законом були внесені зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, якими визначено, що порушення вимог Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» щодо застосування державної мови у сфері реклами тягнуть за собою накладення штрафу від 3400 до 5100 грн або попередження, якщо порушення вчинене вперше.

Читайте також:

  1. 25 квітня Рада ухвалила закон про мову. Що це значить для України?
  2. У Броварах відбулась акція на підтримку закону про мову. ФОТО
Поділіться.

Залиште відповідь