Із 21 жовтня – нові «карантинні» правила: для кого і які обмеження. ВІДЕО

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Із 21-го жовтня українці не зможуть вільно подорожувати територією України потягом, автобусом чи літаком. Обмеження введуть лише для тих, хто не зробив щеплення від коронавірусу. Керівник пасажирського напрямку «Укрзалізниці» Олександр Перцовський на брифінгу пояснив, як відбуватиметься посадка на потяги.

Перевірка в потягах

На даному етапі при посадці в поїзд кожен провідник перевіряє квиток та паспорт. Із 21 жовтня додасться перевірка документа, який підтверджує вакцинацію, або ж тест на коронавірус.

«Розрізняються регіони посадки «жовта зона» або «червона». Для «жовтої зони» достатньо (якщо це дводозна вакцина), коли в пасажира є позначка про отримання однієї дози вакцини. Якщо це «червона зона», то потрібно мати повний курс», – пояснив посадовець.

В «Інтерсіті» зазвичай перевіряють документи трохи пізніше, коли всі пасажири вже у потязі. Втім, «Укрзалізниця» частково змінить механізм.

«Ми трохи видозмінимо цей процес. При посадці будуть перевірки», – повідомив представник УЗ.

Експрес-тести на коронавірус

Для зручності українців «Укрзалізниця» планує розгорнути експрес-лабораторії, де тестуватимуть на коронавірус. Компанія веде перемовини щодо тарифів.

«Ми розуміємо, що в Україні недостатній рівень вакцинації, тому розгорнення таких експрес-лабораторій, принаймні на найбільших вокзалах, допоможе пасажирам безперешкодно подорожувати», – пояснив Перцовський.

Українцям радять не здавати квитки, а вакцинуватись до поїздки. Проте, якщо українець не хоче робити щеплення – квитки можна здати.

Зазначимо, що обмеження не торкнуться електричок. Навіть тих, які перетинають кілька областей. Тобто, доїхати до Житомирської, Вінницької, Рівненської області з Києва і назад можна вільно.

На кого поширюються нові правила

Нові правила міжрегіональних перевезень зачеплять усіх, але не поширюватимуться на неповнолітніх.

Вони стосуються як регулярних, так і нерегулярних перевезень пасажирів. А саме:

  • автомобільного транспорту на автобусних маршрутах;
  • літаків;
  • потягів.

Норми не застосовуватимуться до міських та внутрішньообласних перевезень. Відповідальність за дотримання вказаних правил несе перевізник.

ФОТО – УНІАН, МОЗ

Читайте також:

  1. COVID-19 атакує Броварську громаду: в реанімації місць немає – Багнюк

  2. Чи потрібна третя доза щеплення проти COVID-19

  3. Обов’язкова вакцинація від COVID-19: хто підпадає. Перелік МОЗ

  4. Дитсадки, спецзаклади і початкові класи в «жовтій» зоні працюватимуть – Кабмін

Поділіться.

Залиште відповідь