Із Броварів до Дарниці курсуватимуть човникові електрички – проєкт City Express. ВІДЕО

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Із Києва до Броварів та з Броварів до столиці залізничним транспортом невдовзі можна буде добратися швидше та комфортніше. «Укрзалізниця» показала вигляд схеми ліній приміського сполучення Kyiv City Express, проєкт якого напередодні анонсував президент Володимир Зеленський.

Президент переконаний, що City Express допоможе подолати проблеми з трафіком у великих містах. Перший етап реалізації проєкту охоплює міста Київ, Харків та Дніпро.

Проєкт представив на форумі «Україна 30. Інфраструктура» голова правління УЗ Володимир Жмак.

«Усі ці роки приміський транспорт був поза фокусом уваги. І порівняно з іншими активами УЗ – найбільш зношеним, близько 95%. Ми вирішили змістити фокус… Мова не йде про якийсь «гіперлуп». Цей проєкт дуже практичний і реальний. Він дасть значний ефект всьому Києву та дозволить розвантажити дороги. Все, що для цього проєкту потрібно, у нас вже є – інфраструктура, рухомий склад», – сказав Жмак.

Основою для київського City Express стане кільце, по якому зараз їздить міська електричка «Київпастрансу». До нього планують під’єднати всі основні міста-супутники Києва: Вишгород, Бровари, Бориспіль, Білу Церкву, Фастів, Боярку, Вишневе, Ірпінь, Бучу.

Схема проєкту

(Натиснути на схему для збільшення)

В УЗ очікують, що міський експрес перевозитиме до 150 тисяч пасажирів на день та 53 млн на рік. На сьогодні  щодня до Києва приїжджає близько 450 тис. осіб, із них 77 тис. – залізничним транспортом.

Збільшувати кількість перевезення пасажирів планують човниковими електричками.

«Зараз електрички йдуть зазвичай до київського Центрального вокзалу, але до нього доїжджає незначна кількість пасажирів, тому ми й будемо запускати човникові маршрути, Буча – Святошин, Боярка – Київ, будемо відкривати нову ділянку сполучення станція метро Почайна – Вишгород, будемо їхати на Бровари. Ці кроки дозволять нам підвищити кількість пасажирів, що ми перевозимо на день, практично вдвічі», – сказав Жмак.

Жмак додав, що компанія сама не впорається з таким проєктом і розраховує на допомогу місцевих громад та держави.

Нагадаємо, що Кабмін України в березні 2019 р. доручив Укрзалізниці розробити проєкт повного оновлення системи приміських поїздів Києва, що дозволить у години пік запускати їх кожні 10-15 хвилин.

Електричкою з Броварів до Києва кожні 10 хвилин: Укрзалізниця оновить систему приміських поїздів

Зазначимо, що в Києві з 2011 року існує міська електричка, під яку на баланс «Київпастрансу» віддали 10 електропоїздів. Зараз вони перебувають у жалюгідному стані.

У 2019 році «Укрзалізниця» запропонувала забрати міську електричку Києва на свій баланс та інтегрувати її в систему приміських перевезень Kyiv City Express. Компанія заявляла, що планує повністю оновити залізничне приміське сполучення з Києвом і створити якісне приміське залізничне сполучення Київського регіону зі столицею. Міська електричка має стати його частиною.

Нагадаємо, що Укрзалізниця 25 січня запустила новий модернізований приміський електропоїзд за маршрутом Київ — Тарасівка — Київ. Запуск нового поїзда став можливим завдяки домовленості регіональної філії «Південно-Західна залізниця» з Київською обласною адміністрацією. Зокрема, територіальні громади міст Боярка та Вишневе беруть на себе зобов’язання компенсувати перевізнику 100% витрат за перевезення громадян пільгових категорій. Ці витрати передбачені в місцевих бюджетах на 2021 рік.

ФОТО – Укрзалізниця (схема), Антон Раков (головне фото)

Читайте також:

  1. Електрички «Київ – Ніжин» і «Київ – Конотоп» зношені на 92 %, число вагонів скорочують, – «Укрзалізниця»

  2. Квитки на потяги тепер можна купити у Viber і Telegram. ФОТО. ВІДЕО

  3. Укрзалізниця тимчасово обмежила купівлю квитків за «студентськими» онлайн

  4. Укрзалізниця почала приймати студентські квитки в додатку «Дія»

Поділіться.

Залиште відповідь