Кабміну пропонують ухвалити рішення проводити облік дітей шкільного віку комп’ютеризованими системами

Pinterest LinkedIn Tumblr +

24 жовтня на сайті Кабінету міністрів України розміщено електронну петицію щодо змінення Постанови КМУ «Про облік дітей шкільного віку». Суть петиції: розробити і прийняти нову Постанову уряду, щоб більшу частину цієї роботи виконували автоматизовані інформаційно-комунікаційні системи, а фахівці лише керували і контролювали процес за їх допомогою.

Автор петиції Юрій Зайцев зауважує: гірше всіх доводиться простим учителям, які змушені ходити по дворах, іноді навіть з ризиком для життя, і збирати інформацію та вносити у списки тих, хто має, згідно ст. 53 Конституції України, отримати повну загальну середню освіту.

Нагадаємо, у Броварах вже діє розпорядження, згідно з яким мали провести облік дітей та подати списки до управління освіти і науки Броварської міськради.

Безперечно, облік — річ потрібна, але надворі XXI століття. І купа фахівців — вчителів, завучів, інших працівників освіти (і не тільки!), замість того, щоби виконувати свої безпосередні службові обов’язки, змушена ходити по хатах і брати школярів «на олівець». Ми ж, здається, живемо не у спочилому Радянському Союзі, а в сучасній країні, де комп’ютерний облік давно мав би стати нормою.

Звичайно, років 30 тому без стосу паперів неможливо було уявити собі будь-який збір статистичних даних. Але вже давно прийшли нові часи, інформація може збиратися та використовуватися у разі потреби за допомогою апаратно-програмних комплексів. Йдеться про комп’ютерні системи та спеціальне програмне забезпечення.

Невже наші освітяни ще «не доросли» до цього? Мабуть, «доросли»…

Поділіться.

Залиште відповідь