Кандидати на посаду секретаря: «комунікаційні здібності» проти досвіду

Pinterest LinkedIn Tumblr +

У суботу, 16 січня, у міській раді відбувся форум, якому дали умовну назву — громадське обговорення кандидатури секретаря міської ради. Захід, ініційований депутатами «Демократичного Альянсу», залишив більше запитань, ніж відповідей.

Тільки-но захід було анонсовано, постало питання, наскільки виправдане це рішення — винести проблематику обрання секретаря на громадське обговорення?

Неодноразово звучала позиція, що на посаді секретаря міської ради має бути людина, яка буде в опозиції до міського голови для балансу між ним і «демократичними силами». Однак, якщо посада політична і функціонально важлива (де-факто — це друга людина у міськраді після міського голови, через яку проходить уся документація), то сама процедура обрання секретаря — це технічний момент і прерогатива винятково депутатів.

Якби обговорення кандидатів у секретарі було ініційовано одразу як постало питання, такий крок сприймався би як жест величезної демократії. Наразі, коли минуло два місяці, а секретар досі не обраний, такий вчинок де-факто засвідчує, що депутати розписалися в своїй неспроможності домовитися.

Навіть, якщо б «демократичні сили» дійшла консенсусу, 16 голосів («Солідарність», «Самопоміч», «Демократичний Альянс») все одно недостатньо для прийняття рішення.

Обговорення кандидатів — «зметикували на трьох»

Розпочалося засідання із заяви депутата від «Демократичного Альянсу» Андрія Саука про подання кандидатури Аліни Дяченко на посаду секретаря міської ради.

Обидва претенденти — і Ірина Веремчук, і Аліна Дяченко зазначили: «підсиджувати» Ігоря Сапожка вони не збираються (нагадаємо, якщо дві треті депутатів висловлюють недовіру міському голові, його місце займає секретар).

Представник «Солідарності» Ірина Веремчук зауважила, що її кандидатура від самого початку планувалася як компромісна для усіх фракцій, і вона має достатньо досвіду для цієї посади, оскільки за фахом їй доводилось працювати з діловими паперами (Ірина Веремчук має дві економічні освіти та майже 14 років досвіду на керівних посадах — прим. Т. Б.).

Довідка: Веремчук Ірина Сергіївна

Народилася 21 липня 1982 року. Одружена, має двох доньок.

У 2002 році закінчила Луганський будівельний технікум (спеціальність — бухгалтерській облік). У 2007-му — Хмельницький національний університет (спеціальність — економіка підприємства).

З 2002 року по 2008-ий працювала на підприємствах міста Луганська на посаді головного бухгалтера.

2008 — 2012 — ТОВ «ПРЕЗИДЕНТ-СЕРВІС» м. Київ, заступник головного бухгалтера.

2012 — 2013 — ФОП Любченко В.В. м. Бровари, головний бухгалтер.

З 2013-го по сьогоднішній день — ТОВ «БРОВАРИДЕСНАБУД» м. Бровари, посада — головний бухгалтер.

 

Відео презентації програми кандидата на посаду секретаря Ірини Веремчук дивіться тут.

секретар (3)

Після зборів Ірина Веремчук зауважила, що рівень довіри до кожного з кандидатів залежить виключно від його діяльності, а також порадила стримувати власні амбіції заради спільної мети. «По-друге, потрібно декому заховати амбіції і прийти до здорового глузду: висловити свою особисту думку стосовно кожного кандидата на посаду секретаря, спілкуватися з кожним депутатом, дати можливість висловити свою думку щодо того чи іншого кандидата, тобто відверто розкрити всі «за» і «проти», — написала Веремчук у Facebook.

Лідер «ДемАльянсу» Аліна Дяченко наголосила на своїх «комунікаційних здібностях» та акцентувала, що не хоче повтору ситуації, яка склалася з попереднім міським головою Віктором Антоненком, коли йому висловили недовіру і в. о. голови став Ігор Сапожко. Мовляв, якщо міський голова в силу якихось обставин складе свої повноваження, то потрібно буде оголошувати дострокові вибори міського голови, а не давати повноваження в. о. секретарю.

Довідка: Дяченко Аліна Олексіївна.

Народилася 16 вересня 1983 року. Незаміжня.

У 2006 році закінчила Інститут журналістики Київського національного університету ім. Тараса Шевченка.

З 2002 року працює за фахом — редактор-журналіст.

З 2011-го — член броварської міської громадської організації «Прозоре суспільство».

З 2014-го — член громадської організації «Броварський народний контроль».

Відео презентації програми кандидата на посаду секретаря Аліни Дяченко дивіться тут.

 

У своєму коментарі після форуму Дяченко звернула увагу саме на обов’язки секретаря: 1) секретар має організовувати підготовку до сесій; 2) секретар координує роботу депутатських комісій, 3) доводить до відома всі прийняті рішення міськради, 4) сприяє роботі депутатів, 5) забезпечує збереження документів.

«Для того, щоб все це втілити, потрібна системна робота. Регулярна. Щоденна. Саме тому секретар – це єдиний з депутатів, хто працює на зарплаті. І має кілька оплачуваних підлеглих. Бо це чималий фронт робіт, який практично неможливо поєднувати з основною роботою в іншому місці чи веденням власного бізнесу», — наголосила Аліна Дяченко на Facebook.

Після представлення програм кандидатів цікаві тези озвучив голова фракції «Самопоміч» Андрій Василенко. По-перше, Андрій Петрович сказав, що його фракція підтримає кандидатуру Ірини Веремчук, але якщо її не затвердять, то «Самопоміч» висуне свого кандидата — Максима Семенова. Громада одразу наполягла, щоб пан Семенов також презентував свою програму роботи секретаря. Надалі у президії сиділо вже троє кандидатів.

По-друге, Василенко нагадав про закон щодо імперативного мандату, за яким виборці зможуть відкликати депутата, а фракції – свого представника з посади секретаря. При цьому депутат дав зрозуміти, що за цієї причини апріорі секретарем не можуть бути Вадим Мутило та Андрій Лопатюк, які на сьогодні є позафракційними.

«Кандидатський мінімалізм»

Варто нагадати, що на 2-й сесії, яка відбулася у грудні минулого року, кандидат від міського голови Ігоря Сапожка — Петро Бабич (УКРОП) — не набрав належної кількості голосів. Тоді після імпровізованої наради «демократичний табір» висунув кандидатуру Вадима Мутила («Батьківщина»), через що в депутата виник конфлікт з представниками його партії. Але у підсумку за його кандидатуру не вистачило голосів.

Здивувало, що Вадим Мутило, якого депутатський корпус висував на посаду, був відсутній на форумі. Також виникли запитання, чому був відсутній Олександр Рєзнік («Батьківщина»). Прізвище останнього також звучало у переліку ймовірних кандидатів, хоча за не підтвердженою інформацією Рєзнік передумав балотуватися. Чому не було кандидатів від «Свободи», адже відомо, що ця політсила планувала висунути свого представника на посаду секретаря? Чому на громадському обговоренні не було представників тих фракцій, які «лояльні» до Сапожка — РПЛ, УКРОП, «Єдність»?

Підсумок

Обговорення завершилося тим, що учасники форуму дійшли згоди — питання секретаря, як і заступників міського голови та оновлення виконкому, потрібно виносити на окрему позачергову сесію.

Як будуть обирати секретаря? Із зали звучали дві пропозиції — або на сесії відкрито обговорити кандидатуру і провести голосування, або ж, як пожартували деякі присутні, зокрема, голова спілки учасників АТО Броварів Ігор Муратов — закрити депутатів у сесійній залі і не випускати до тих пір, поки не буде обраний секретар.

Шкода, що сама процедура голосування за законом є таємною. Можливо, саме цей фактор зводить усі обговорення нанівець, адже дозволяє при голосуванні ставити власні амбіції вище інтересів громади.

За підсумками форуму вирішено звернутися до депутатського корпусу та міського голови і провести на цьому тижні зустріч голів фракцій та Ігоря Сапожка, щоб обговорити процедуру скликання позачергової сесії.

Поділіться.

Коментарі закриті.