Капітальний ремонт парку «Перемога»: 9 мільйонів втратили чи зекономили?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Рішення Броварської міської ради про затвердження проекту ««Капітальний ремонт з відновленням інженерно-транспортної інфраструктури та благоустрою парку «Перемога» викликав суспільний резонанс.

Одні назвали цей проект досягненням обласних та міських депутатів, оскільки проект обійшовся місту у половину вартості ремонтних робіт, інші – сприйняли цей факт, як ігнорування думки громади, некоректну розстановку пріоритетів при витрачанні коштів. Найрадикальніші верстви назвали підтримку проекту «дерибаном» та повним провалом демократичних сил перед вчорашніми регіоналами.

Нагадаємо, проект підтримали 27 депутатів, 6 — голосували «проти» або «утрималися».

«Трибуна-Бровари» подає дві точки зору на ситуацію. Співрозмовниками кореспондента стали депутат Київської обласної ради, фракція «Солідарність», Роман Сімутін (відстоював проект) та депутат Броварської міської ради, фракція «Свобода» Олег Шевчук (голосував «утримався»).

Роман Сімутін: «Парк місту потрібен»

— Не можна говорити, що проект рішення, за який голосували депутати і проект ремонту парку «Перемога» — це одне і теж. З проектом самого парку можна було ознайомитися ще з вересня минулого року. Заборони на це немає. Якщо у мене була необхідність, я пішов скопіював і ознайомився. Це могли зробити всі бажаючі, особливо після публічного розголосу.

Щодо проекту рішення, який виносився на сесію. Йдеться не про проект щодо виділення коштів і не про проект затвердження ремонтних робіт парку. Це проект про співфінансування.

Чому я просив винести проект рішення на позачергову сесію, та за можливості швидко ухвалити рішення? Якщо б комісія при Міністерстві регіонального розвитку почала свою роботу до 10 березня (коли розпочнеться чергова сесія), і в поданих документах було б відсутнє рішення про співфінансування, комісія проект відхилила б навіть не розглядаючи. Ні коштів, ні парку і вся робота – «коту під хвіст». А коли вона буде засідати — невідомо, і нікого не будуть повідомляти. Лише Департамент капітального будівництва.

Я не розумію, коли кажуть, що місцевий бюджет тепер зобов’язаний виділяти 9 млн. грн. Якщо справді затвердять цей проект у Мінрегіонбуді, то тоді буде ухвалюватися рішення про виділення цих коштів. А зараз це можна трактувати лише як наміри, добра воля про те, що ми все ж таки співфінансуємо цей проект спільними зусиллями. Жодного фінансового зобов’язання це голосування не передбачало.

сімутін

Не можу зрозуміти — чому говорять про дерибан і про виділення коштів. Навіщо вводити в оману всіх і вся? Кошти ніхто не виділяв. І зараз усі бажаючі можуть прийти і ознайомитися з проектом. Я не знаю, чи був проект у публічному доступі. Я особисто прийшов, написав звернення і ознайомився з матеріалами.

На той момент, коли намагалися провести тендер, передбачалося фінансування у розмірі 20 відсотків від кошторисної вартості, а це давало можливість переглядати проект в сторону збільшення суми. А зараз, коли комісія при Мінрегіонбуді затвердить вартісну складову, проект більше не буде переглядатися в сторону збільшення, лише в сторону зменшення.

На той час, я розумів, що це може бути бездонна бочка на прикладі парку Шевченка. У цьому ж випадку конкурс проводить Київська обласна адміністрація, технічний нагляд проводить теж вона, але підписувати і приймати цей об’єкт будемо ми. Ми будемо зацікавлені в тому, щоб по максимуму всі роботи були виконані, щоб не підписати якогось «кота у мішку». Це і є якраз збалансованість питання фінансування.

Відзначу, що проектів на школи і на дитячі садочки немає. Розглядалося декілька варіантів: парк «Перемога», басейн «Хвиля» (до речі, цей проект був пріоритетний), і третій проект — дороги по вулиці Київській. На мій погляд, краще розвивати соціальну інфраструктуру, яка згодиться для людей, на кшталт парку або басейну. Щодо доріг, то цей напрямок викликає у мене сумнів.

Парк насправді потрібен. Якщо взяти масив в районі вулиці Аркадія Голуба (колишня Постишева), там ходить багато людей, а ділянка дороги не освітлюється взагалі.

Басейн «Хвиля» — хороший проект, але ще не пройшов експертизу. Головна вимога для затвердження на комісії — це готова технічна експертиза. Тобто, якщо ти даєш висновок державної експертизи, то це вже підстава для розгляду. А поки не буде витриманий порядок, ніхто не буде розглядати. Вартість проекту басейну «Хвиля» — близько 60 млн. грн. Це нереально — просунути такий проект через державний бюджет.

Всього фондом регіонального розвитку було виділено 97 млн. грн. З них 80 млн. на проекти було вже затверджено. Залишалося 17 мільйонів на ті проекти, заявки яких ще розглядалися. Для порівняння, зазначу суму проектних робіт які перебувають на розгляді в межах 97 виділених мільйонів гривень. Вона складає 2,56 млдр. грн. Ми ж виконали майже неможливе, пролізли через невідомо яку шпарину.

Коротко про те, як відбувається відбір. Існують певні критерії, за якими оцінюється проект, та чи підпадає він вимогам прописаним в положенні. Наприклад, від самого елементарного, правильність заповнення документації до наявності державної експертизи (головна вимога). Крім того, комісія визначає певні критерії, саме тому фінансування будівництва шкіл, садочків, медичних закладів і т.п., за рахунок фонду регіонального розвитку через який ми намагаємося профінансувати парк, не можливо, бо це інша стаття витрат і інші критерії відбору. Питання фінансування подібних закладів прописується окремою строку в державному бюджеті України, наприклад будівництво школи у м. Бровари.

Звичайно, потрібно будувати дитячі садочки і школи. Але якби був готовий на них проект, можна було б про це говорити. Але через цю програму, ще раз зазначу, неможливо реалізувати такий проект.

Повертаючись безпосередньо до проекту парку «Перемога». Коли голова Київської обласної державної адміністрації затвердив перелік проектів, моя функція як депутата закінчилася. Я зробив все необхідне на рівні області, але щоб мати 100-відсоткову гарантію на успіх, потрібна допомога народних депутатів, які в курсі даного процесу і які якраз мають право бути на засіданні комісії в Мінрегіонбуді.

Ми не можемо впливати на них, буцімто, дамо якийсь проект школи. Можна сказати — це добра воля тих людей, які в комісії засідають і розпоряджаються державними коштами, не обласними, а, наголошую, – державними.

Такі великі міста як Бровари не користуються популярністю в Мінрегіонбуді. Вважається, що у нас є бюджет розвитку, за яким ми можемо і школи будувати, і парки. В основному кошти спрямовуються на «депресивні» райони, де не вистачає бюджету.

У Ржищева, наприклад, бюджет 20 млн. грн з усіма субвенціями і дотаціями. У нас — у кілька десятків разів більше. Звичайно, у першу чергу кошти будуть направлятися туди. Але ми – місто з населенням у майже 120 тис. людей – сплачуємо шалені кошти до бюджету. Виходить, що за наш рахунок датуються інші райони? Ми зобов’язані це робити? Ситуація подібна до тієї, коли країна датувала шахти Донецької та Луганської області, хоч вони і не були збитковими. Де ж справедливість?

Саме для відновлення балансу і справедливості довелося «виходити» цей проект для того, щоб вибити співфінансування.

Цей проект не можна втрачати, хоча й кажуть — рік почекати, мовляв, наступного року дадуть. Ні, якщо будемо чекати наступного року, не дадуть! Я не знаю, що буде в наступному році.

Оскільки я є представником територіальної громади і партії влади, намагаюся просунути якомога більше проектів. Що поганого в спробах залучити кошти держави до місцевого бюджету? Тим паче, що нам парк конче необхідний. Він справді потрібен.

Ще раз наголошу, щоб ніхто не перекручував факти. Затверджувався не проект парку «Перемога», а рішення про співфінансування. Якщо хтось не розуміє, це дві великі різниці. Кошти не виділялися — це наміри.

 

Олег Шевчук: «Потрібно керуватися пріоритетами, які визначає громада»

— Поясню свою позицію. По-перше, я не бачив цього проекту. Мені дуже не сподобалося, що сам проект рішення був десь у когось на комп’ютері, до нього був доступ лише у певного кола людей, але в електронному вигляді він не був направлений усім депутатам. Я вважаю, що це неправильно, оскільки тоді вже можна говорити про якесь певне угрупування депутатів, які мали доступ до проекту. Як можна голосувати за те, з чим не ознайомився і не бачив?

Область дає нам 9 мільйонів гривень? Це добре, але якби обласний бюджет чи державний давав нам 18 мільйонів на реконструкцію парку, я б проголосував «за». А виходить так, що місто тепер зі свого бюджету повинно дати 9 млн. грн.

шевчук

Давайте дивитися на пріоритети: багато говориться про будівництво шкіл, дитячих садочків, про ремонти в них.

Взяти будинок за адресою вулиця Олександра Білана, 5 (колишня Горького). Там люди вже 5 років ходять, добиваються, щоб там зробили фасад будинку. Якщо раніше це коштувало 3 млн. грн, то зараз — 6. У людей з квартир вид на вулицю! «Служба замовника» пооббивала всю плитку. У людей у квартирах грибок, це якийсь суцільний жах. Люди 5 років звертаються — до Сапожка, до депутатів міської ради, відповідь — немає грошей. Але на парк потрібно виділити 9 мільйонів!На будинок тут 6 мільйонів немає. Фактично — це закопати гроші в землю.

Я не проти парку, але потрібно визначати пріоритети.

Така позиція: треба заявити проект, інакше нам область чи держава не дадуть більше коштів на проекти, взагалі дивна!

Виходить, що десь там сидять три-чотири людини в комісії, яким по цимбалах, що в Броварах твориться. Захотіли «відмити» кошти, вони їх «відмили». А не вийде так, то ми вам грошей не дамо. Виглядає це так.

У нас в міському бюджеті немає грошей. Ми з проектів на проекти постійно перекидаємо копійки, щоб там десь урізати, а там додати, бо постійно ні на що не вистачає, а тут йдеться про мільйони. Навіть якщо це буде прозоріший за всі прозорі проекти, є куди ці 9 млн. грн витратити.

Моя позиція така: якщо хтось хоче мати хороший парк, хай добивається коштів з державного бюджету. Коли мешканці будинку по вулиці Білана, 5 звернулися до обласних депутатів, то їм сказали: в обласному бюджеті коштів немає – ці кошти закладені у міський бюджет. Тож, якщо обласні депутати так хочуть цей парк, нехай дають 18 мільйонів гривень і реконструюють його. А так виходить, що з броварського бюджету гроші просто забирають.

Які тепер є механізми все це зупинити — я не знаю, але дев’ять мільйонів ми втратили.

Поділіться.

Коментарі закриті.