Капличка в парку Шевченка:на півстоліття до Переяслав-Хмельницької Єпархії

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Каплиця на площі Шевченка, 4-б передана в безоплатне користування Релігійній організації парафії Святителя Тарасія Константинопольського Переяслав-Хмельницької Єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату на 49 років. За таке рішення проголосувало 29 депутатів.

Обговорення проекту викликало жваві, навіть кумедні дискусії.

Так, депутат Володимир Опалько з іронією нагадав, що донедавна міська влада ще бігала офіційно до церкви Московського патріархату, тепер – до Київського, а потім запропонував всупереч самому проекту щодо надання у безоплатне користування на 49 років, надати на 5.

Міський голова Ігор Сапожко сприйняв іронічну репліку Опалька «в штики»: «Натякаєте, куди влада буде через 5 років йти молитися?», і при цьому почав говорити, щоб депутати перестали «спекулювати на темі».

Будівництво каплички, за словами мера, здійснювалося не за бюджетні кошти, але зареєструвати її на місцеву парафію не змогли, і, виходить так, що парафіяни, які збудували церкву за свої кошти, змушені орендувати її у міста. «Це смішно — на 5 років», — сказав Ігор Сапожко.

Однак голосування за 5 років провалилося — депутати дали лише 11 голосів «за».

Коли голосували за термін у 49 років, то за це проголосували 29 депутатів. Цікаво, що двоє депутатів — Борис Дудко («Батьківщина») та Олексій Здоровець (позафракційний) в обох випадках «утрималися».

Поділіться.

Залиште відповідь