Карантин: брак масок відкрив у броварчан  нові таланти і можливості

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Марина ГерасименкоАвторка: Марина Герасименко. Редакція сайту може не поділяти погляди авторів та не несе відповідальності за інформацію, опубліковану в розділі «Блоги». Відповідальність за зміст, достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори текстів, розміщених у розділі «Блоги».

Із 6 квітня уряд посилив обмеження задля безпеки українців. У першу чергу, заборонено перебування в громадських місцях без одягненої маски чи респіратора. Але де ж узяти цей персональний засіб захисту, якщо у кожній аптеці чуємо: «Масок немає»? Одні досі шукають де б купити,  інші –  шиють самі та навіть на цьому створюють бізнес.

Ірина Федченко любить своїх близьких і переживає за них, тому і вирішила забезпечити їх масками, бо купити засоби захисту зараз не реально. Спочатку пошила для сім’ї, потім – для друзів та знайомих. Частину масок відіслала в рідну Луганську область родичам, щоб вони також  могли уберегти себе.

«Маски я виготовляю з трьох шарів, два з них обов’язково 100%  х/б,  –  розповідає жінка. –  Мої вироби з квітами і пташками, з пелюстками троянд. Цими яскравими малюнками я хотіла додати весняного настрою для дівчаток, матусь та бабусь. Для чоловіків і хлопців я, звичайно, пошила однотонні».

захисні маскизахисні маскиЖінка каже, що «масочний» режим повністю підтримує: «Кожен має ставитись до цього серйозно, потрібно берегти себе та своїх рідних. Літнім людям і людям зі слабким імунітетом потрібно бути обачнішими та залишатися вдома».

Максим Дубовий часу не гаяв і вирішив запустити власний бізнес: відкрив інстаграм-магазин, де продає принтовані маски на будь-який смак. Хлопець вважає, що карантин – це привід бути в тренді, тож пропонує щораз «вигулювати» нову стильну маску.

Ідея створити інтернет-магазин була досить давно, розповідає юнак, а коли побачив як знайомі перепродують одноразові маски, вирішив створити власний бренд багаторазових. Спочатку хлопця ніхто не підтримував, а потім друзі підхопили ідею і почали морально надихати. Найбільше допомогла тітка – кравчиня, яка пошила маски.

«Я роблю це не через гроші, а щоб підкреслити індивідуальність кожного, щоб у такий складний час мої масочки дарували радість їх власникам, – каже Макс. – Маски трьохшарові зі 100% хлопку, дуже цупкі та з якісним дизайном, який точно не злізе навіть після п’ятого прання».

захисні маски

Максим Дубовий

Максим каже, що розвивати ідею було не складно. Але труднощі були. Наприклад, де взяти тканину. Придбав її через інтернет.

«Як тільки почався ажіотаж на маски, я не змогла знайти їх в аптеках, – розповідає Катерина Чава. –  Скільки б разів не заходила та не питала – не було. Довелося шити самостійно».

Разом із мамою дівчина шиє маски тільки для родини. І зазначає, що це зовсім нескладно, головне – бажання і трішки натхнення. А ще шматок тканин, що є вдома. Для цього підійдуть і старі речі. Зараз кожен із членів Катерининої сім’ї має змінних 2-3 маски. «А я кожного дня хизуюсь новими масочками, які доповнюють мій образ», – хвалиться дівчина.

захисні маски

Катерина

У Броварах усе більше з’являється волонтерів, як готові допомогти ближньому. Перші 150 масок підприємці-активісти роздавали на Торгмаші 21 березня, згодом акція проводилась і біля «Варуса».

захисні маскиОсобливо важко дістати персональний засіб захисту літнім людям: купити немає де, а за продуктами та в аптеку ходити потрібно. Більшість пенсіонерів дотримуються карантинних обмежень та сидять удома.  На жаль, бабусі з дідусями, які отримали одноразові маски від волонтерів, часто носять їх декілька днів, а то, навіть, і тижнів.

І сьогодні, після місячного карантину, купити маски у Броварах не реально. На офіційному сайті «Tabletki.ua» ми знайшли тільки одну аптеку, де можна придбати  їх за ціною 20 грн. Хоча раніше ціна такої «розкоші» складала не більше гривні.

Читайте також інші матеріали авторки:

  1. Карантин у будинку хворої на COVID-2019: усе серйозно чи для «галочки»?
  2. Карантин і дистанційне навчання очима школярів
  3. «Хочемо зробити так, щоб у броварчан не виникало бажання виїхати за кордон», – молодіжна рада міста

Фото – надані авторкою

Поділіться.

Залиште відповідь