Сьогодні, 19 лютого, під час оперативної наради виконавчих служб міста представники_ці медичних установ зазначили, що продовження карантину у школах допомогло зменшити рівень дитячої захворюваності.
За даними Броварського районного відділу лабораторних досліджень ДУ «Київський обласний лабораторний центр Держcанепідслужби України», минулого тижня хворих на грип дітей стало менше майже на сотню (зафіксовано 648 випадків порівняно з 740 попереднього тижня). Представниця відділу зазначила: “Приріст дитячої захворюваності минулого тижня склав -1,1%, порівняно з додатковими 22,3% попереднього тижня. Отже, можна вважати, що закриття шкіл на карантин допомогло уникнути епідемії”.
Окрім цього, під час наради вона повідомила, що минулого тижня Держсанепідемслужба провела моніторинг дитячих садочків “Лісова казка” та “Калинка”. Служба перевірила дотримання санітарних, кліматичних вимог, а також харчування дітей. Результати дослідження показали, що умови в дитячих садках відповідають нормам. У деяких навчальних закладах (дитсадки “Катюша”, “Джерельце”, “Золотий ключик”, “Віночок” та ЗОШ №5) досі поширюється вітряна віспа. У зв’язку з цим директор(к)ам надано рекомендації щодо відповідних епідеміологічних заходів.
Головний лікар Броварського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Ігор Кравцов також відзначив спад дитячої захворюваності (-62 випадки), однак наголосив, що серед дорослих хворих стає більше (плюс 51 випадок за минулий тиждень), у тому числі й на пневмонію (5 випадків). Він також повідомив, що місту надали 90 вакцин від КПК (кір, паротит, краснуха), частину з яких планують зберегти на випадок епідемії. Окрім цього, у Бровари надійшло 5 тис. щеплень від дифтерії, тому пан Кравцов закликає містян/-ок убезпечити себе і від цієї інфекції.
За словами головного лікаря Броварської центральної районної лікарні Валентина Багнюка, навантаженість на лікарні лишається високою, лише за минулу добу 47 мешканців/-ок було госпіталізовано.
У відділі державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Управління Держпродспоживслужби в Броварському районі зазначають: під час засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій було затверджено низку спеціальних заходів для уникнення епідемій інфекційний хвороб, тому у службі сподіваються, що найближчим часом загрозливі масштаби захворюваності буде ліквідовано.
Головуючий на нараді заступник міського голови Григорій Голубовський звернувся до представників_ць медслужб та начальниці управління освіти й науки Оксани Мельник із проханням відслідковувати ситуацію в навчальних закладах міста, аби у разі небезпеки попередити загрозу епідемії черговим карантином.
