Карантин: коли і як у Броварах освячуватимуть паски

Pinterest LinkedIn Tumblr +

 19 квітня  віряни святкують одне з найбільших і урочистих християнських свят – Воскресіння Ісуса Христа – Великдень. Цього року карантин вніс свої корективи у звичне його святкування. Зокрема, прихожани не зможуть потрапити у храми на богослужіння. Як же  відбуватиметься освячення пасок у церквах міста?

Карантин став складним випробуванням для українців. Низка обмежень, які фактично щодня посилюються, не дозволяють і броварчанам жити у звичному ритмі, де завжди було місце зустрічам, рукостисканням, обіймам, святкуванню численних подій.

Через тиждень – 19 квітня – всі віряни святкуватимуть одну із найяскравіших подій церковного  року – Великдень (Пасху). Та цього разу  дещо по-іншому, адже сьогодні єдиним засобом затримати пандемію є жорсткий карантин, де найперше, що мають робити містяни – не проводити ніяких зібрань і самоізолюватися. Особливо такі заходи важливі для старших бровачан та тих, які перебувають у групах ризику за показниками здоров’я.

Як розповів журналістам «Трибуни-Броварів» настоятель ПЦУ Покрови Пресвятої Богородиці Михайло Лесюк, у своїх діях священники Броварів керуватимуться постановою Священного Синоду ПЦУ від  9 квітня 2020 р.. У зв’язку зі змінами в карантинних обмеженнях та роз’ясненнями Національної поліції, пунктом 2. постанови Священного Синоду зазначено, що «діяльність священнослужителів та церковнослужителів не можуть бути повністю зупинені, храми повинні залишатися доступними для особистого відвідування віруючими, з дотриманням норм карантину, підвищеної санітарної безпеки та «соціальної дистанції». І про це священники наполягають перед державною владою і органами місцевого самоврядування.

Як саме працюватимуть броварські храми в умовах карантину під час святкування Вербної неділі, Страсної седмиці, Великодня та Великодньої седмиці, спільні дії священники міста погодили під час наради за участі правоохоронців та чиновників міської ради.

Як зазначає Михайло Лесюк, за рекомендаціями Священного Синоду, священники  просять усіх мирян залишатися вдома та долучатися до молитви через онлайн-трансляції, позаяк у постанові вказано: «під час богослужінь у храмі мають бути присутні священнослужителі та церковнослужителі, чтеці та співці, інші особи, які беруть участь у звершенні богослужінь та забезпеченні трансляції (у разі її здійснення) – спільною загальною кількістю не більше 10 осіб». Національна поліція роз’яснила, що вважатиме порушенням норм карантину як присутність більшої кількості осіб у храмі, так і присутність богомольців на територіях біля храмів на відкритому повітрі у будь-якій кількості, за що вважає за можливе притягання до відповідальності.

Тож щоби не допускати скупчення людей, звичайні спільні посвячення верби та великодніх страв для мирян у храмах і на прихрамовій території  Священний Синод проводити не рекомендує.

Однак, як повідомив Михайло Лесюк, попри проведення на Великдень богослужіння онлайн, яке розпочнеться опівночі, церква Покрови Пресвятої Богородиці двері не зачинятиме. Але прихожани потрапити на богослужіння не зможуть. А от освятити паску так.

Щоб не було масового скупчення людей, розпочнуть освячення у суботу, 18 квітня, після вранішньої молитви – з 12 год. І триватиме воно до 18 год.

Перше освячення пасок 19 квітня у храмі Покрови Пресвятої Богородиці розпочнеться о 4 год і триватиме до 15 год. При цьому правоохоронці чергуватимуть біля храму і дбатимуть, щоб миряни тримали між собою «соціальну дистанцію».

При цьому отець Михайло наголошує, що основним під час освячення великодніх страв є молитва, а окропити їх святою водою можна і вдома.

Своєю чергою благочинний другого Броварського округу, настоятель храму апостола Іоанна Богослова УПЦ Іоанн Мисів також наголошує про необхідність залишалися вдома і дивитися службу онлайн. Ті, хто все ж вирішить прийти в церкву, потрапити всередину не зможуть.

Освячення великодніх страв у церкві розпочнеться у суботу, 18 квітня, після вранішньої онлайн-служби: віряни зможуть розташуватися навколо храму на відстані 1, 5 м один від одного. Окроплення святою водою розпочнеться з 12 год і триватиме до 18:00.

Святкове онлайн-богослужіння у храмі Іоанна Богослова стартуватиме 18 квітня о 23:30, а вже 19 квітня з 4 год до 15:00 броварчани зможуть освятити паски на майданчику біля «Терміналу», де під наглядом поліції розташуються один від одного на безпечній відстані.

Власне, за таких же умов і таким графіком відбуватиметься освячення великодніх страв і у храмі УПЦ Петра і Павла, повідомив благочинний першого Броварського округу, настоятель Олександр Левчук. Лише з тією різницею, що святкове богослужіння розпочнеться о 24 год, а освячення відбуватиметься на території храму.

Про необхідність під час святкового богослужіння залишатися вдома і дивитися його онлайн говорить і настоятель української греко-католицької церкви Трьох святителів Олег Панчиняк. Святкове богослужіння у храмі за присутності не більше 10 осіб, із урахуванням священника та парафіян, відбудеться 19 квітня о 6 год. Відразу після нього освятять паски. Остання літургія та освячення великодніх страв відбудуться о 10 год. До 13 год у церкві залишиться черговий священник, який освячуватиме паски тим, хто все ж вирішить прийти особисто. При цьому Олег Панчиняк наголошує на важливості молитви, а не самому освяченні, та суворому дотриманні дистанції та території храму.

У 3-Є пункті постанови Священного Синоду рекомендовано «відвідання священнослужителями і мирянами кладовищ у поминальні дні після Великодня та звершення на них заупокійних молитов перенести на Троїцьку батьківську поминальну суботу (6 червня 2020 р.)».

Священнослужителі закликають мирян буди уважними один до одного, потурбуватися про сусідів, знайомих літнього віку, щоб у день свята через дотримання норм карантину вони не залишилися без традиційної святкової трапези.

Як зазначено ще одним пунктом постанови Священного Синоду,  в позабогослужбовий час мирянам, які індивідуально прийдуть до храму з релігійними потребами, не відмовлятимуть. Однак коли у церкві немає богослужіння, там «не повинні знаходитися одночасно більше ніж дві особи (не враховуючи священнослужителя) – у храмі великого розміру, і більше однієї особи (не враховуючи священнослужителя) – у храмі малого розміру, ззовні не повинні утворюватися черги».

Читайте також:

  1. Вселенський патріарх заборонив богослужіння до кінця березня
  2. Булінг і мобінг, або Про що говорили на молитовному сніданку
  3. Карантин і режим надзвичайної ситуації продовжили до 24 квітня
  4. Правозахисники збирають інформацію про «карантинні» порушення поліції

Головне фото Народна правда

Поділіться.

Залиште відповідь